Nas Infundat Rinita Alergica?

06-09-2013
Campan
Nu este medic/terapeut
Campan
Buna Ziua, am 23 de ani. Am nasul infundat de cca un an de zile, am observat ca am inceput sa am probleme cu nasul de cand am inceput sa calatoresc foarte mult cu autocarul, de la aerul conditionat. Imi curgea non stop nasul si era infundat total, apoi am mers la un medic Orl mi-a spus ca am o mica deviatie de sept si mi a dat sprei nazal Avamys. Intr-adevar si-a facut efectul apoi dupa ce am incetat sa-l mai folosesc a reinceput problema. Mi se infunda o nara, apoi cealalta si tot asa. Acum vara asta am mers iar la Orl, la un alt medic care din nou m-a tratat superficial si mi-a dat Rhinocort, fara sa-mi spuna ce am si ce trebuie sa fac. M-a ajutat si acest medicament dar iar cand am incetat sa-l folosesc am avut nasul infundat. Dimineata acum incept sa stranut, si-mi curge o secretie nazala transparenta si multa. Cateodata ma trezesc dimineata cu gataul plin de secretie. Am citit ce tratamente ati spus dvs (Dr. Flueraru Valeriu) pentru Rinita Alergica. Am luat Sinupret drajeuri de 3 ori cate doua pe zi si nasul tot nu e bine, ba mai mult acum am o stare generala foarte proasta, sunt foarte obosit si slabit. Va rog frumos sa-mi spune-ti ce sa fac pentru acesta alergie. Vreau sa specific ca sunt sportiv de performanta si vreau sa stiu daca medicamentele care o sa mi le sugerati contin substante interziste. Multumesc Multumesc.
1 comentarii
0
06-09-2013, ora 17:13
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,
consultati un medic alergolog pentru testare alergologica (sa vedeti la ce sunteti alergic). Renuntati la medicatie antialergica cu cel putin 3 zile inainte de a merge pt testare alergica. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •