Nara stanga umflata..

02-10-2014
MFD
Nu este medic/terapeut
MFD
Buna seara ! Maine fac 3 luni de la operatia de rinoplastie... a fost o rinoplastie inchisa.. si am o problema la nara stanga tot sta mereu umflata si acum este dupa 3 luni... oare din ce cauza sa fie ?? se simnte asa la mana cand pun mana pe ea si se si vede ca e mai umflata nara stanga... cea dreapta nu este deloc...
6 comentarii
0
03-10-2014, ora 09:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
rinoplastia in sine. este o interventie cu mari riscuri care au fost asumate de persoana care decide sa faca acesta operatie.
am avut paciente care au acuzat dureri si probleme de respiratie cam 1 an de zile dupa interventie ( se dezvolta o periostita) inflamatia periostului care acopera osul.. si cedeaza foarte greu acea inflamatie
0
03-10-2014, ora 12:23
MFD
Nu este medic/terapeut
MFD
cum as putea sa scap de ea ?? probleme de respiratie nu am si nici dureri... am vazut sau doar mi se pare mie cand stau in casa mai imi da umflatura inapoi si cand ies la aer parca se umfla mai rau sau doar mi se pare mie.
0
03-10-2014, ora 14:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Cred ca este vorba despre CORNETUL INFERIOR Asa tre sa fie in mod normal... important sa nu impedice respiratiei..
0
03-10-2014, ora 17:52
MFD
Nu este medic/terapeut
MFD
isi revine el de la sine sau trebuie sa urmez vreun tratament ceva ? Am observat cand stau in pat linistit mai imi da inapoi cum ies pe afara se umfla iar a mai fost asa si mi-a dat singur inapoi dar a revenit acum iara si deja am cateva zile decand e umflat asa... dar respir bine si nu am nici dureri. numai ca sta umflat si se vede aiurea fata de narea dreapta care nu e umflata
0
22-01-2019, ora 05:02
dowell
Nu este medic/terapeut
dowell
Buna, pana la urma s a desumflat nara stanga? sau a trebuit sa faci un retus?
1
27-02-2019, ora 02:26
Maria.88
Nu este medic/terapeut
Maria.88
Si eu sunt curioasă de un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Epistaxis (sangerari nazale) - primul ajutor
  • Complicațiile rinoplastiei
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •