picior amputat de acum 4 ani si celalalt amputat de acum 3 luni

13-09-2009
sorina_sofia
Nu este medic/terapeut
sorina_sofia
Tatal meu are un picior amputat de acum 4 ani si celalalt amputat de acum 3 luni; in urma cu o luna a inceput sa aiba dureri fantoma groaznice la primul picior amputat-simte ca i se umfla si ii da junghiuri ingrozitoare. Urmeaza un tratament homeopat (phosphorus CH15, Hypericum CH15, alium cepa A200, arnica CH200), ia in paralel si pregabalinum si ketonal-pastile. Nu stie ce sa mai ia si ce sa mai faca de durere, va rog sa ne dati un sfat daca v-ati consultat cu un asemenea caz ca noi nu stim la cine sa mai apelam si ce sa mai facem, medici din toate domeniile ne spun sa mai avem rabdare, dar el este mai slabit pe zi ce trece din cauza durerii. Va rog mult sa-mi scrieti.va multumesc.
3 comentarii
0
13-09-2009, ora 19:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
La astfel de dureri Hypericum si Allium cepa sunt potrivite insa dilutia este mult prea slaba.
Trebuie Hypericum 10000 (10K) sau Allium Cepa 200, 100 sau 10K...
Hypericum sub 200 nu ajunge la astfel de dureri !
Incercati Hypericum 1K sau 10K !
Sau Allium cepa, depinde de simptome.
0
13-09-2009, ora 19:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca imi scrieti un mesaj privat va pot arata cum sa faceti o dilutie 10K printr-o metoda simpla.
0
22-10-2009, ora 21:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Doctorii nu ii pot da niste medicamente mai puternice pentru durere ? Cereti-le acest lucru. E de datoria lor. Sa faca Paraclisul Maicii Domnului de 40 de ori sa o roage pe Maica Domnului sa ii ofere o solutie. De cate ori am avut probleme, pe mine m-a ajutat.. Si daca puteti sa ii duceti o sticluta cu ulei de la candela Sfantului Nectarie de la Manastirea Radu Voda. Sa se unga pe locurile dureroase. Stiu un caz de la biserica la care se duce tata ca astfel a fost vindecata o doamna cu metastaze de gradul IV. Trebuie sa incercati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul