NICOLIT-a urmat cineva tratament cu acest medicament?

04-04-2012
Mary91
Nu este medic/terapeut
Mary91
As dori sa aflu mai multe informatii despre tratamentul cu Nicolit..m-am documentat pe internet cat am putut de mult, dar as dori sa aflu parerile celor care au luat acest medicament.Va multumesc.
13 comentarii
0
04-04-2012, ora 18:57
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna seara,
prietena mea in varsta de 60 ani avand diagnostic cancer pulmonar
a urmat 1 an jumate SI inca urmeaza tratamentul cu NICOLIT...
sotul ei merge tot la 6 luni in Bucuresti, pt. a-i aduce tratamentul.
DA.e f. multumita si dr. oncolog i-a zis ca, desi a facut si citostatice...
SE POATE IN PARALEL SA URMEZE SI TRATAMENTUL CU NICOLIT!!
si ca NU sunt contraindicatii..reactii adverse.
NU a fost operata..
sanatate
cele bune,
0
04-04-2012, ora 19:03
Mary91
Nu este medic/terapeut
Mary91
Multumesc mult pentru ca mi-ati raspuns.Si bunicul meu a facut 4 sedinte, in loc de 6 cat trebuia.Nu a mai rezistat sa faca.Imi pare rau ca doar acum am auzit de acest medicament, poate este prea tarziu.Nu il doare nimic, dar e foarte slabit, nu mananca.Acum e in spital pentru cateva zile, ii da vitamine si face transfuzii de sange.
0
04-04-2012, ora 19:05
Mary91
Nu este medic/terapeut
Mary91
inca ceva...am citit undeva ca nu e bine sa iei in paralel cu b-uri si bunicul meu ia si b-uri cand merge la spital.
0
04-04-2012, ora 19:33
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
e folclor asta cu vitaminele cand ai cancer. daca cineva e subnutrit, un supliment de vitamine nu poate sa dauneze. oricum eu nu stiu ce vitamine se pun in perfuzii, caci prin spitalele din romania mai greu se gaseste asa ceva. ii cumparati voi ?

din pacate nicolitul nu a demonstrat nici un beneficiu...
0
04-04-2012, ora 21:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna seara d-le doctor,
ATATA timp cat, oamenii carora li s-a dat "termen" de trait in spitale din: Ungaria, Novisad, Cluj si ALT oras
TRAIESTE INCA datorita Nicolitului...
CHIAR daca...UN om."scapa"..
zic ca
"s-a demonstrat".
Va doresc cele bune,
0
04-04-2012, ora 22:41
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu s-a demonstrat nimic. omul a luat nicolit si traieste, dar cum corelezi aceste doua fapte INTRE ELE ? ai vreo dovada ca au o legatura, fie si o demonstratie statistica ? NU!
0
05-04-2012, ora 00:52
Mary91
Nu este medic/terapeut
Mary91
Asa m-am gandit si eu ca poate nu neaparat din cauza Nicolitului este inca in viata.Vitamina B si C.Da noi ii cumparam tot, absolut tot.Asa e la noi, dar tot ceea ce conteaza e sa ii fie bine lui.
0
31-05-2012, ora 09:59
luma_bijoux
Nu este medic/terapeut
luma_bijoux
Buna dimineata,

Doresc sa cumpar Nicolit pentru tatal meu, am rugamintea sa-mi spuneti de unde-l pot procura, eu nu am reusit sa gasesc sursa.

Multumesc anticipat!
0
31-05-2012, ora 15:32
1Cenusareasa
Nu este medic/terapeut
1Cenusareasa
Dintre vitamine, e stiut ca Vit C ajuta.
Pt ca e confundata cu glucoz a si cancerul o inghite. Din pacate e greu de facut as a ceva, ca trebui bagat intaravenos pina la 30 grame la doua zile.
0
07-06-2012, ora 00:23
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
aberatii!
0
11-10-2012, ora 22:58
ionita catalin
Nu este medic/terapeut
ionita catalin
de unde pot procura si eu acest medicament nicolit.va rog...raspundeti-mi!!!multumesc
0
15-11-2013, ora 08:39
daniela1978
Nu este medic/terapeut
daniela1978
Stie cineva cum poate fi gasit dr. niculescu ?Cum se mai poate gasi nicolitul ???
0
28-12-2013, ora 16:26
radulescu doru
Nu este medic/terapeut
radulescu doru
Mama a murit in urma cu o saptamana... a folosit si ea Nicolit, , , dar nu a rezistat, spunea ca-i face rau... nu va puneti sperante mari in acest tratament ca sa nu fiti dezamagiti mai tarziu... Eu nu am avut mare incredere in el dar...am incercat, in speranta ca voi ameliora putin starea mamei... sant devastat, simt ca o parte din mine e acolo, cu ea... nimic nu mai este cum era inainte...daca voi credeti ca va poate fi de folos Nicolit-ul atunci folositi-l pentru apropiatii vostri, dar repet nu va faceti mari sperante... Va doresc tuturor sarbatori fericite (sau mai bine spus linistite)...
Eu am cumparat Nicolit de acasa de la Niculescu(sau o ruda a lui) in Zona Garii de Nord iesirea prin spate am traversat si undeva foarte aproape (cam 5 minute distanta de gara de nord)

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.