Negi genitali!!

10-07-2010
Lizanya
Nu este medic/terapeut
Lizanya
Acum 2 luni prietenului meu i-au aparut 3 negi pe penis, care ulterior i-a tratat prin cauterizare. As dori sa stiu daca este posibil ca acest virus(HPV) sa produca simptome si dupa cativa ani de la infectare, sau ar trebui sa-mi pun intrebari in ceea ce priveste fidelitatea partenerului? Suntem impreuna de 4 ani, iar pentru mine a fost si este singurul partener, el a mai avut alte relatii inainte.
4 comentarii
0
11-07-2010, ora 11:56
sunsolaris2000
Nu este medic/terapeut
sunsolaris2000
Si eu am avut un neg pe vulva, dar mi s-a dus dupa cateva inoturi in mare.Tocmai spunea la radio ca apa de mare, fiins sarata, ajuta la multe lucruri ce apar pe piele.
0
15-07-2010, ora 12:55
Lizanya
Nu este medic/terapeut
Lizanya
Totusi...intrebarea mea era alta! Mc oricum pt rsp
0
29-07-2010, ora 14:46
claudia267
Nu este medic/terapeut
claudia267
Buna Lizanya,
..din cate stiu eu aceasta este o infecţie virală, vegetaţiile veneriene nu se pot vindeca definitiv. Ceea ce inseamna ca HPV rămâne în organism, iar boala poate reveni oricând. Ai grija, este foarte contagioasa aceasta infectie iar ea duce la formarea condilomatoza genitală.. fiind cea mai raspandita boala cu transimitere sexuala.
0
10-08-2010, ora 06:05
repede
Nu este medic/terapeut
repede
Bineinteles ca tot pe net am gasit ca negii genitali pot fi indep[artati si cu o baterie de 9V. Credeti ca e adevarat ? credeti ca functioneaza ?

http://help-genitalwartstreatment.com/natural-method-of-removing-genital-warts
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.