NEVRALGIE ARNOLD

08-10-2009
LUMA
Nu este medic/terapeut
LUMA
SOTUL MEU SUFEREA DE NISTE DURERI DE CAP GROAZNICE, II AMORTEAU UNEORI SI DEGETELE DE LA MAINI. A FOST LA NEUROLOG SI I S-A PUS DG DE NEVRALGIE ARNOLD SI I S-A PRESCRIS GINKO PRIM 3*1TB/ZI, CELEBREX 200MG 1TB/ZI SI CYMBALTA 60MG 1 TB SEARA. DUPA 2 SAPTAMANI DE TRATAMENT SIMPTOMELE S-AU AMELIORAT. CYMBALTA SE POATE PRESCRIE DOAR DE UN NEUROLOG.
3 comentarii
0
20-10-2009, ora 23:51
c.gina35
Nu este medic/terapeut
c.gina35
Eu sufar de...depresie si medicul de la psihiatrie mi-a recomandat Cymbalta.Medicul de familie poate elibera o reteta cu acest medicament doar cu scrisoare medicala de la medicul de specialitate.
0
21-10-2009, ora 12:21
LUMA
Nu este medic/terapeut
LUMA
E ADEVARAT CYMBALTA SE PRESCRIE PT DEPRESIE DAR SI PT NEUROPATIE. ADICA PT DURERI PE NERV SI DA REZULTATE FOARTE BUNE. SE POATE PRESCRIE DE CATRE MEDICUL FAMILIE PE BAZA SCRISORII MEDICALE, DAR TRATAMENTUL TREBUIE INITIAT DE CATRE NEUROLOG.
0
14-12-2015, ora 14:34
marie-ta
Nu este medic/terapeut
marie-ta
Am avut nevralgie occipitala Arnold, am citit pe net ca meridianul, nervul trece prin vezica biliara, am inceput sa tin regim am luat antiinflamatoare, creme si solutii antiinflamatoare (diclofenacul nu m-a ajutat atunci am luat solutie cu spanz si crema tot cu spanza dadeam inainte cu solutie pentru ca are alcool si favorizeaza introducerea cremei in piele) si asa incet incet mi-a trecut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.