Mydocalm pt dureri de spate, dupa 15-20 min mi s-a facut rau

21-01-2008
reti
Nu este medic/terapeut
reti
Mi s-a administrat Mydocalm pt dureri de spate: dupa ce am luat la 15-20 de minute mi s-a facut rau (lesin, halucinatii soc.) ajungand la urgente unde nu mi s-a administrat nimic.ca este caz de psihiatrie. dupa 1 ora si jum. mi-am revenit fara nici un medicament. La neurologie (ca am ajuns si aici) mi-au dat calmante pe care nu le-am luat si ma simt ca si inainte. Era oare de la medicament? poate ma lamuriti si pe mine.
4 comentarii
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, Mydocalm poate da simptomele înfăţişate. Aveţi multă grijă cu acest medicament la volan sau în împrejurări riscante. Scade considerabil atât atenţia cât şi viteza de reacţie. Are efecte asemănătoare alcoolului, de altfel drojdia societăţii a descoperit asta şi îl ia cu vodcă, pe post de drog.
0
22-01-2008, ora 00:00
reti
Nu este medic/terapeut
reti
Multumesc pentru raspuns! Am 32 de ani si lucrez in invatamant si era sa cred ca am probleme. dintre multitudinea de medicamente prescrise iau Piracetam si Milgamma...sa mai iau?
Daca este asa de ce se administreaza, doctorii nu stiu? Mai mentionez ca n-am luat in viata mea nici un calmant, nici macar un Algocalmin... cu respect o persoana sanatoasa
0
08-03-2008, ora 00:00
farm.caty
Nu este medic/terapeut
farm.caty
nu prea inteleg nelamurirea d-voastra. daca aceste 2 medicamente se pot lua impreuna sau se influenteaza reciproc?
0
02-03-2012, ora 16:25
anusta2002
Nu este medic/terapeut
anusta2002
am luat midocalm 2 pastile odata de 150mmg de dureri mari de milloc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •