Muschi aţoşi si spasm laringian

18-11-2015
gabrielle83
Nu este medic/terapeut
gabrielle83
Buna seara,

Ma numesc Gabriela, am 32 ani si 57 kg si ma confrunt cu urmatoarea problema: in urma unui rmn cervical efectuat in primavara mi s-a spus ca misculatura gatului ( de la muschiul trapez pana la punctele Arnold) in loc sa fie fibra sunt ata si mi s-a recomandat kineto si sa consum produse pe baza de calciu si proteine din carne bio daca se poate. Pana acum nu am avut timp sa ma apuc de kineto, dar simptomele de amorteala, frunicaturi si piscaturi din membrele superioare si scalp din ultima vreme m-au impins sa imi fac totusi timp si de luni am inceput fizio si kineto. Kinetoterapeutul cu care lucrez a sesizat la pipairea gatului acelasi lucru ca si la rmn( fara sa specific cum ca as fi facut vreunul) si mi-a spus ca sigur am problemele musculare de la gat de mai bine de 6 ani si toata zona este ff tensionata si ligamentele si pe langa masajul normal care intra la fizio mi-a mai facut si dansul un masaj local puternic pentru a incerca sa repuna musculatura in functiune. Acest masaj l-a facut si astazi si a zis ca ol va face in fiecare zi pentru a fi totul ok.De ieri insa, dupa prima zi de kineto am momente cand am mici spasme laringiene si nu stiu daca este ok ( zona musculara a gatului ma doare destul de rau de la masaj si kineto pentri ca nu am lucrat-o deloc pana luni)
Azi l-am intrebat pe kinetoterapeut si a zis ca pot sa mai am acele spasme laringiene vreo doua trei zile pe tei ca au legatura cu relaxarea musculaturii cervicale.

Dunneavoastra ce parere aveti?
Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.