Multe punctulete rosii pe partea superioara a penisului.

07-12-2009
robert26
Nu este medic/terapeut
robert26
Buna as avea nevoie de ajutor

Acum 2 zile am observat punctulete mici si rosii pe capul penisului, pe partea superioara, nu am dureri mancarimi etc etc.As dori sa stiu daca trebuie sa imi fac grij sau va trece el singur.Nu am avut contact sexual in nicio forma si din cauza asta nu cred ca e o candida deorece aceasta ciuperca este cel mai des la contact sexual.Atunci ce poate fi.
Dupa cum am citit poate fi candida dar eu nu am dureri sau mancarimi usturimi si e a 2 zi cand sunt prezent multimea punctelor pe partea superioara este un loc unde sunt destul de multe care formeaza un loc rosu ( sunt destul de multe pe partea superioara) dupa cum am inteles trece dupa 4 -7 zile fara tratament dar eu nu cred ca e aceasta ciuperca nu stiu nu prea primesc raspunsuri.iar la doctor nu vreau sa ma duc sau sa le zic la parinti din cauza varstei stiti cum este sper ca ma intelegeti...Multumesc
1 comentarii
0
18-12-2009, ora 14:07
ella07
Nu este medic/terapeut
ella07
candida nu apare in urma unui contact sexual.apare si atunci cand iei antibiotice, poti avea candida pe lima, in gat sau cum ai tu pe penis...nu trebuie sa ai mancarimi sau sa te usture astea apar cu timpul nu dintr-o data, neaparat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.