Mucus portocaliu in scaun

21-05-2010
Platanul
Nu este medic/terapeut
Platanul
Buna ziua,


Mentionez ca fac tratament cu Colonhelp de 5 zile, deoarece sufar de constipatie de cand ma stiu si am zis ca oricum o cura de detoxifiere nu poate sa dauneze. In special constipatia care se instaleaza atunci cand calatoresc sau in orice caz, nu folosesc toaleta de acasa. Am incercat sa controlez asta cu ceaiuri, cu laxative, cu cafea. Sistematic, cam la 1-2 saptamani, mi se intampla sa nu pot iesi cate 2 zile.

Ma simt mai bine de cand iau Colonhelp, in sensul ca nu a mai trebuit sa-mi beau cafeaua de dimineata ca sa ma pot duce la toaleta insa inca din a doua zi am observat ca scaunul e putin portocaliu iar, acum, in a 5-a zi, am observat un mucus portocaliu, destul de abundent. Nu am mancat zilele astea nimic bogat in caroten, doar iaurtul cu care iau colonhelpul, pui cu piure, budinca, sandwichuri. Nu am luat alte medicamente.

As dori sa stiu daca e normal, daca are strict legatura cu colonhelpul sau nu? Daca cineva care a tinut tratamentul asta a patit la fel.
Analizele coproparazitologice mi le-am facut acum 2 saptamani si au iesit bine.

Va multumesc.
2 comentarii
0
23-05-2010, ora 14:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Este normal, nu te speria, se elimina grasimile din colon. Colonhelp se foloseste si in curele de slabire sau la cei cu colesterol crescut.
0
18-09-2011, ora 16:15
deutza_28
Nu este medic/terapeut
deutza_28
Buna ziua ! Am inceput astazi de dimineata sa iau si eu COLON HELP, am consumat cu regularitate apa cca 2l...problema este ca mi-a aparut o iritatie pe gat cu usoara mancarime...se poate sa fie o reactie alergica la vre-una din plantele care alcatuiesc Colon Help ???!!!
Va multumesc pt.raspuns !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: