Monocite, Hematii

08-09-2005
oanan78
Nu este medic/terapeut
oanan78
Am o fetita in varsta de 1 an si 1luna si i/am facut analize de care am unele nelamuriri cu privire la Monocite care i/au iesit sub limita adica 4.7 si normal ar fi trebuit sa iasa 5-15, si Hematii care tot asa ma nelamureste 4.16 si normal ar fi trebuit sa iasa 3, 9 - 4, 7
Va multumesc si astept de la dvs. un raspuns cat mai repede
2 comentarii
0
18-09-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Valorile monocitelor sunt cu putin sub limita inferioara a normalului (4, 7 fata de 5); iar cu hematiile nu este nici o problema de vreme ce valoarea de 4, 16 pe care o are se incadreaza in intervalul de valori normale 3, 9-4, 7. Deci nu va mai panicati ca nu e cazul si mai suparati si copilul! Sanatate si joaca placuta cu odorul!
0
28-09-2005, ora 00:00
codruta
Nu este medic/terapeut
codruta
Am 20 de ani si cam de un an de zile am avut tot timpul ameteli dureri de cap o stare generala de rau.Acum cateva zile am si lesinat.Mi-am facut cateva analize si mi s-a pus diagnostic poikilocitoza usoara si hipocermie moderata.La analize mi-a iesit calciu ionic 3.85, leucocite 10 mii, iar eozinofilele >0.7.Va rog sa-mi explicati si mie ce inseamna aceste lucruri.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectul cardioprotector al globulelor roșii este amplificat de o dietă bogată în nitrați
  •