Modificari CM

14-03-2013
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
Buna ziua, sper sa ma puteti ajuta. In luna februarie CM a fost de aproximativ 1 zi si jumatate, lucru anormal pt mine - de obicei dureaza 3-4 zile, iar acum in luna martie vad ca a intarziat deja. Am de 10 zile dureri usoare de sani, dar nu da niciun semn ca ar veni. Nu este vorba de sarcina, si nici anticonceptionale nu iau! Doresc sa mentionez ca acum cativa ani tot in luna martie CM a fost inexistent (poate are relevanta). Alte mentiuni care poate ajuta sunt: am urmat un tratament din decembrie pana spre a doua jumatate a lui ianuarie cu antianxiolitice/antidepresive pe care le-am oprit dupa o criza biliara cauzata de mancare. Criza biliara a dus la o scadere a greutatii de la 42 la 37 kg, de atunci mananc dietetic, iar tratamentul cu antidepresive nu l-am reluat (treptat am revenit la greutatea de dinainte). Am efectuat o ecografie dupa criza biliara care nu indica prezenta chisturilor, iar endometrul era de aprox 3 mm Este posibil ca aceste 'probleme' sa fi dus la dereglarile CM sau trebuie sa ma gandesc serios la o vizita la medic? Multumesc
1 comentarii
0
14-03-2013, ora 17:14
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Prezentarea facuta de dvs demonstreaza ca ati avut o perioada cu dereglari diferite, in zone diferite ale organismului care pot duce la perioade de intarziere sau chiar absenta a menstruatiei (dereglari ale ciclului menstrual), insa poate exista posibilitatea si unei sarcini.
Va recomandam sa va adresati unui medic ginecolog pentru a trata aceste dereglari.

O zi frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •