Miros urit in in nara stinga

27-02-2014
Florentina Andrei
Nu este medic/terapeut
Florentina Andrei
Buna seara, problema mea e ca in urma cu 3 ani mi sa facut o operatie la radacina unui dinte caninu de sus din partea stinga dar care cred ca nu a iesit bine ca am ramas cu dureri si cu un miros urit in nara.Dupa 2 ani mi sa scos dintele si mi sau pus implant dar durerea a ramas si mirosu la fel.Am ajuns la neurolog care mia dat niste pastile care nu isi fac efectu. Nu stiu ce sa fac ca medicu dentist zice ca nu vede nimic.
2 comentarii
0
28-02-2014, ora 10:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nrea inteleg ce treaba are neurologul si cu mirosul urat din nas
ESTE vorba de O sinuzita odontogena purulenta.. neglijata si tratata incorect
medicul stomatolog a gresit ca nu a dat trimitere la maxilo-facial
acumeste nevoie de o interventie chirurgicala pe sinusul maxilar la o clinica de maxilo-facial
sau se poate incerca un tratament de durata la ORL.. cu punctii sinusale si introducerea medicatiei in sinus
daca nu da rezultate... tot la operatie se ajunge
0
03-03-2014, ora 22:23
Florentina Andrei
Nu este medic/terapeut
Florentina Andrei
Multumesc mult pentru raspuns. Mau trimis si la maxiofacial care ma trimis sa-mi fac un TAC mi lam facut si mia zis ca vede ceva in zona unde am fost operata dar nu e clar si ca implantul are putin os dar el nu stie sigur ca de aici e problema si pentru asta ma trimis la neurolog crezind ca am un nerv atins dar si acum mi se fac probe si miau dat niste pastile care nu au nici un efect..Le am lasat si am loat ceva antibiotic si ma ma lasat durerea.si sfatul care mi lati dat o sal folosesc si o sa mai incerc si la alt maxiofacial ca am speranta ca o sama fac bine ca am 3 ani de suferinta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •