Miros urat penis dupa spalare

27-12-2008
brilli
Nu este medic/terapeut
brilli
Scurt si la subiect, viata sexuala... activa, din cand in cand neprotejata.
Simptom: miros urat al penisului la 1 ora dupa spalare.
Fara secretii, fara dureri, fara nimic altceva.
Am citit pe forum ceva legat de efectuarea unei uroculturi. Se aplica si in cazul meu ?
Va multumesc.
5 comentarii
0
28-12-2008, ora 06:58
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poti face la laborator, cu trimitere, o urocultura si un examen al secretiei uretrale pentru a elimina orice suspiciune de infectie nemanifesta deocamdata.Apoi, cu rezultatul, te intorci la medicul de familie sau ne scrii noua.Fa sex protejat pana faci aceste analize.Sarbatori fericite!
0
28-12-2008, ora 13:31
brilli
Nu este medic/terapeut
brilli
Multumesc mult pt raspuns, voi merge luni si voi reveni cu rezultatele
0
13-01-2009, ora 12:59
brilli
Nu este medic/terapeut
brilli
Rezultat urocultura: curat, fara crestere bacteriana.
Rezultat secretie uretrala: stafilococus aureus (daca bine am inteles la telefon), s-a manifestat din cauza sistemului imunitar scazut in plus am avut (mai demult ce e drept) un furuncul aproape de incheietura piciorului + ca la baza penisului am acele "punctulete" despre care am citit pe forum (banuiesc cu acnee) si care nu le-am bagat in seama. Deocamdata atat, trebuie sa scot antibiograma sa vedem ce antibiotic imi trebuie. Din cate am inteles, nu am "pescuit" acest parazit de la nimeni, il aveam in mine si s-a manifestat o data cu caderea sistemului imunitar.

Cele de mai sus mi-au fost relatate NU de un cadru medical. Daca aveti o alta parere, va rog...
O zi buna.
0
13-01-2009, ora 18:42
brilli
Nu este medic/terapeut
brilli
Si rezultatul este : Staphylococcus aureus
0
04-11-2009, ora 17:07
edwie9
Nu este medic/terapeut
edwie9
Buna ziua! Am si eu aceeasi problema ca Brilli. As vrea sa stiu va rog ce este "secretie uretrala"? Cumva sperma?Am fost la doctor sa cer o analiza pentru asa ceva, si mi-a spus ca este sperma, ca nu e nevoie sa-mi fac asemena analiza.. Mentionez ca prietena mea a avut candida, deci presupun ca si de la asta poate sa fie... dar nu am nici mancarimi, nici secretii, as putea spune ca zona de langa cap este mai sensibila si dupa 2-3-4 ore de la spalare apare un miros neplacut. As putea sa ma dau doar cu o crema anti-candida? Si daca analizele de urocultura ies bine ce ar trebui sa fac? Va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.