Miros urat din nas dupa operatie polipi

29-10-2014
eucdi
Nu este medic/terapeut
eucdi
Buna seara. Am apelat la acest forum pentru a gasi o explicatie la originea simptomelor mele. A trecut fix o saptamana de cand m-am operat de polipi. Doctorul mi-a prescris Biorinil (spray nazal suspensie). Nu am iesit din casa, nu am facut efort. Problema mea este ca atunci cand respir PE NAS iese un miros absolut ingrozitor. Parintii mei au observat acelasi lucru si au exclamat cu aceeasi parere. Pe langa asta, daca imi suflu nasul iese o mucoasa foarte galbuie. Au intrebat medicul si a spus ca este absout normal. Nu cred! In cazul in care respir pe gura nu se simte nimic. Pe zi ce trece miroase mai urat in loc sa treaca. Va rog din tot sufletul sa ma ajutati cu o parere, un medicament, sa-mi spuneti ce este sau sa imi confirmati daca este normal.
1 comentarii
0
30-10-2014, ora 21:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuei de mers la un medic ORL.. dotat cu aspirator si sa curate bine nasul de secretii
se mai intampla sa ramana bucatele de vata sau de pansament din timpul interventiei..si el dau acel miros
sau a fost o sinuzita blocata de polipi..si acum secretiile purulente din sinus au nceput sa dreneze
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Distorsiunile olfactive apărute la pacienții cu COVID-19: care sunt diferențele dintre parosmie și fantosmie?
  • Pierderea gustului și a mirosului - cauze posibile
  •