Miodezopsii???

06-09-2009
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
am 13 ani, sunt din Bucuresti si scriu pentru prima oara pe acest forum... DE mai multa vreme am niste probleme cu vederea in genul : vad niste scame si am vederea destul de tulbure, am ochii uscati si nu pot concentra privirea intrun punct, trebuie sa mentionez ca se mai intampla sa vad tulbure din senin (atat de rau incat nu disting culorile). pe internet am cautat si am dat de forumul dumneavoastra, am citit despre miodezopsii si cam am simptomele, dar am citit ca apare la persoanele in varsta si cu miopie... eu am avut cand eram mic hipermetropie... Nu stiu ce sa fac, scamele de pe ochi ma terorizeaza
11 comentarii
0
06-09-2009, ora 13:48
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
trebuie sa mentionez ca nu pot suporta lumina si mai tot timpul stau cu ochii inchisi... de cateva luni nu am mai putu privi cerul. Vara e un calvar
0
06-09-2009, ora 14:25
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Iti recomand sa consulti un medic homeopat, de ex. Dr. Pavel Chirila la Clinica Christiana sau un alt medic homepat cu experienta. Homeopatia spre deosebire de medicina clasica stie cauzele acestei afectiuni (nu este la ochi!) cat si remedii vindecatoare si fara efecte adverse cu care se poate vindeca.

Aici este un caz banal in care homeopatia a ajutat imediat dupa ce alopatia a dat gres de mai multe ori.
forum.romedic.ro/prod/conjunctivita_-_vindecare_032199.html

CENTRUL CHRISTIANA MEDICINA SOCIALA
Sos. Pantelimon, nr.27, sector 2,
Tel.: 252 78 55, Fax: 252 59 28
Bucuresti
0
06-09-2009, ora 14:33
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
nu am conjunctivita, nu este o iritatie, prezint aceste simptome de cand sunt mic si nu am simtit durere sau mi-a pricinuit incomoditate pana acum 1-2 ani
0
06-09-2009, ora 14:35
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
nu am mers la un medic pur si simplu pentru ca dupa un timp imi dispar, in special toamna(cand e mai putina lumina) si reapar primavara, sunt ingrijorat ca acest lucru devine din ce in ce mai suparator
0
06-09-2009, ora 16:06
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
va rog, am nevoie de ajutor, vreau sa stiu daca e ceva grav
0
06-09-2009, ora 16:42
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Asteapta sfatul dnei Elina, oftalmologul Romedicului. Din cate stiu eu dsp miodezopsii, intr-adevar, ai o parte din simptome, dar nu-i nimic cert...Insanatosire grabnical;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
06-09-2009, ora 21:07
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce ai nu este grav dar nici de delasat, mai ales ca ai aceasta afectiune din copilarie si cu timpul orice afectiune se agraveaza daca nu este vindecata. Ai o slabiciune la ochi dependenta de frig (agravare de la frig). Consulta un homeopat dupa cum ti-am zis si posteaza aici rezultatul cad ai terminat tratamentul.
0
09-09-2009, ora 21:16
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Da, simptomele descrise de tine sunt miodezopsii, consecinta unor tulburari de transparenta a vitrosului; cauzele pentru care au aparut pot fi diverse( daca tinem cont si de varsta ta, de antecedente, ne gandim la o inflamatie situata in vecinatatea orbitei, care poate avea rasunet asupra vitrosului;prin urmare, e bine sa faci si consult stomatologic si consult ORL); Mergi la medicul oftalmolog, pentru examen clinic, pentru stabilirea diagnosticului si a conduitei terpaeutice; iti mai recomand un regim alimentar bogat in fructe si legume proaspete, in fiecare zi un fruct sau o leguma proaspata, Vitreoclar/1 cpr pe zi, 3luni de zile; numai bine
0
17-12-2009, ora 19:23
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
Gata. Am fost la oftalmolog insa am uitat sa postez rezultatul... Sunt dezamagit... mi s-a descoperit doar o hipermetropie+1. Daca port ochelarii oare se rezolva foto-fobia?
0
02-07-2010, ora 06:07
ninja.mort
Nu este medic/terapeut
ninja.mort
da tipic sfat de doctori care nu stiu pe ce planeta sunt...eu mi-am rezolvat problema...vedeti pe forum topicul meu.
0
24-02-2017, ora 10:38
Roxir
Nu este medic/terapeut
Roxir
si eu am un punct din acelea e foarte enervant, cum ai reusit sa scapi de ele?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: