Mincarimi labiile mici, ajutor

17-12-2011
21 Lucia
Nu este medic/terapeut
21 Lucia
Ajutor!!! Am mincarimi... la labiile mici in directia de sus, linga clitoris. daca scarpin, ma maninca mai tare, apare deobicei cind am ciclu menstrual. daca nu ma scarpin, nu ma maninca. A aparut astazi mincarimea, shi am mai avut-o o singura data, de mult timp shi trece de la sine, dar vreau sa inteleg de ce am aceasta mincarime.
VA mai spun ca cilcul menstrual imi apare o data la 35-40 de zile shi dureaza 6 zile.
Va multumesc anticipat pt ajutor.
3 comentarii
0
17-12-2011, ora 15:12
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Probabil ai facut o candidoza.
Mergi la ginecologie sa iti dea trimitere sa faci analiza de - secretie vaginala cu antibiograma, deoarece este posibil sa ai si altceva si nu va fi suficient un tratament local.
0
17-12-2011, ora 18:56
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Foarte buna sugestia data de Tema.
Daca la analize nu iese nimic si apare cu precadere in zilele de menstruatie e posibil sa fie de la modificarea Ph-ului local. Poti sa dai cu crema de galbenele, sa te speli cu sapun pentru igiena intima, nu din cele clasice. Dar asta numai dupa analize, sa excluzi alte cauze ce se pot croniciza.
Sanatate!
0
18-12-2011, ora 13:29
21 Lucia
Nu este medic/terapeut
21 Lucia
Multumesc mult...
problema e ca sunt intr-o tara straina shi nu e atit de ushor sa mergi la un medic, dar voi face tot posibilul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.