Mincarimi in zona scrotului

28-10-2010
popescu_florea
Nu este medic/terapeut
popescu_florea
Buna ziua.
De cca 1 an am mincarimi in zona scrotului si in spatele genunchiului.
In spatele genunchiului pielea e mai inchisa la culoare
din cauza mincarimii si a faptului ca m_a frec din cind in cind pe scrot se formeaza si ca o crusta in zona unde m_am frecat...ca la o buba care s evindeca...care dispare dupa ceva timp
mincarimile nu sunt pemanente.sunt in special noaptea sau cind fac baie.
acum nu simt nimic...acum ma manininca d emor.
Am incercat...travocort, lomexin, canesten.cu travocort erau semne de imbunatatire si aveam si citeva zile in care nu mai apareau minacarimile dar din cauza ca niciodata nu am dus tratamentul pina la capat adica zilnic timp de 2 saptaminii mincarimile reapar.

Momentan am senzatia ca orice alifie as folosi nu mai are efect...de parca ar fi dezvoltat o rezistenta.
si travocort nu s emai fabrica...
senzatia de mincarime apare si cind port chilot strimt...
prima data ciuperca sau ce o fi a aparut in spatele genunchiului
imi puteti recomanda un tratament pe care de data asta sa il duc pina la capat?
oare ce ar putea fi?
multumesc
nu stiu daca are legatura dar si urina miroas urit
2 comentarii
0
28-10-2010, ora 22:57
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Varianta de primă alegere în cazul dv ar fi un tratament homeopatic. Pentru aceasta, programati-va la un medic homeopat.
0
30-12-2010, ora 18:04
spetre
Nu este medic/terapeut
spetre
Buna seara. De cica 2 saptamini ma doare genunchiul de la piciorul drept pe lateral stinga.Simt ca niste junghiuri cateodata apoi ma lasa. Precizez ca nu am genunchiul umflat, pot sa fac genoflexiuni, nu ma doare rotula nu am avut accident la genunchi dupa care am fost la doctorul de familie si mi-a recomandat cartilagiu de rechin si cartilage repair si sa folosesc un unguent diclofenac.De ceva vreme vad ca ma lasat si mai simt uneori o usoara intepatura, am cautat sa nu mai merg pe jos la servici o perioada ci cu bicicleta s-au cu masina ca sa nu mai fortez in articulatiile genunchiului. O sa merg si la un medic ortoped pentru lconsultatii, dar as dori sa-mi suneti din experienta d-voastra ce poate sa fie. Va multumesc si va doresc LA MULTI ANI !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.