Mictiuni dese cu dureri si usturimi

12-12-2010
alinabambola
Nu este medic/terapeut
alinabambola
Mama mea are 53 de ani, iar de vreo 2 saptamani se simte foarte rau.Usturimi si dureri ingrozitoare la urinat.Am internat-o la urologie, acolo i-au spus ca in afara de nisip la rinichi nu are mare lucru, mentionez ca sufera si de psoriazis in grad avansat, iar la ex.urologic +ecografie i-au spus ca are un fibrom care apasa pe vezica si ca tb internata la o sectie de ginecologie pt.ca nu tine de ei.Am mutat-o din spital, am ajuns cu ea la urgente a doua zi dupa ce au externat-o pentru ca avea febra mare, frisoane iar durerei i-a coborat pe piciorul drept incat nu se mai putea tine pe picioare.Sunt innebunita, nu stiu unde sa o duc pentru ca azi dupa 4 ore de stat la urgente i-au facut consultul ginecologic si mi-au spus ca nu tine de ginecologie problema ei.cu toate ca am 3 filme de la spitalul de urologie si intr-un final au internat-o azi tot la sectia de urologie, insa asta doar ca am insistat sa-i faca ceva, pentru ca imi spuneau ca nu stiu la ce sectie sa o interneze. Poate cineva va citi mesajul meu de disperare si ma va indruma cu ea la vreo sectie sau ce analize va trebuii sai mai fac (noi suntem din Prahova ), oare fibromul poate da asemenea stari de dureri insuportabile, usturimi si mictiuni foarte dese ? Durerea cazuta pe piciorul drept tot de la fibrom vine ? Mama mea este de aproape 4 ani la menopauza, deci nu va fi o problema daca va trebui sa faca histerectomie insa vreau sa stiu cum pot sa aflu daca asta este cauza acestor dureri atata timp cat ma trimit dintr-o sectie la alta.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.