Mici ulceratii pe pielea penisului

04-11-2010
Mihai90Blue
Nu este medic/terapeut
Mihai90Blue
Sal deci am o problema ajutatima de catva timp tot imi apar niste pete rosi care brusc fac coajba care crapa si uneori doare leam avut acuma vreo 3 ani o perioad asi de un an au reaparut ce pot sa fie?
3 comentarii
0
04-11-2010, ora 22:03
alyaly
Nu este medic/terapeut
alyaly
Unde ai petele pe fata? Asa aveam si eu si am fost la dermatolog si mia zis ca e DERMATITA DE CONTACT. Probabil tiau aparut acum de la frig. Ai un ten sensibil si tre sa ai fata mai mult acoperita cand iesi afara. Eu fac si la frig, dar mai tare la praf, cand stau in praf mi se inroseste fata si apar acele pete rosii pe fata care mai apoi crapa, adica fac acele cojite. Am folosit crema SKINOREN, cu recomandare de la dermatolog si ma spalam cu un gel special, dar stiu ca prin comanda lam cumparat de la farmacie ca e f scump si nu il au pe stoc. Nu mai stiu cum se numeste. Ceva Cu litera L si e pentru piele sensibila. Dar tre sa mergi la dermatolog. Acum folosesc o crema adusa din Londra. E tare buna, la noi nu se gaseste. E si hidratanta, pentru ten foarte sensibil. Iti doresc multa sanatate!
0
04-11-2010, ora 22:05
alyaly
Nu este medic/terapeut
alyaly
Aa, si eu am avut dermatita asta acum 2 ani, si anul asta mia aparut din nou dermatita.
0
04-11-2010, ora 22:07
alyaly
Nu este medic/terapeut
alyaly
Scuze, nu am citit titlul de sus. Am crezut ca ai pe fata petele. Atunci incearca sa te speli cu ceai de coada calului si coada soarecului. Sau cu bicarbonat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.