Mici basicute!

07-04-2009
Cosminutzu
Nu este medic/terapeut
Cosminutzu
Buna ziua!Am o problema pentru care nu am gasit un raspuns satisfacator pe alte site-uri si m-am gandit sa apelez la ajutorul dumneavoastra. De cateva zile, sau pot fii si saptamani, au aparut la baza glandului mici basicute, asezate parca in serie pe marginea glandului, probabil cu lichid in ele, nu am avut curajul sa sparg vreuna.
Nu am idee ce sunt.

Daca recunoasteti simptomele sau boala, va rog ajutati-ma!
7 comentarii
0
08-04-2009, ora 21:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Posibil herpes genital [ daca este lichid clar] sau o foliculita stafilococica.Daca le ai de cateva saptamani ar fi mai potrivit sa te vada un dermatolog si sa-ti recomande tratament.
0
08-04-2009, ora 21:20
Cosminutzu
Nu este medic/terapeut
Cosminutzu
Am sa imi fac o programare in urmatoarele zile.Am citit ca nu se vindeca total, este adevarat?Ma sperie foarte mult gandul asta.
0
08-04-2009, ora 21:30
Cosminutzu
Nu este medic/terapeut
Cosminutzu
Mai am de adaugat ca nu am avut pana acum contact sexual.Din cate am citit, herpesul genital se transmite numai prin contact sexual.
0
09-04-2009, ora 06:21
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
De asta zic ca trebuie sa te vada un dermatolog, caci e posibil sa nu fie herpes.Herpesul intr-adevar poate recidiva.Stai linistit, ca este o banala dermatita ce se va trata usor.
0
09-04-2009, ora 08:17
Cosminutzu
Nu este medic/terapeut
Cosminutzu
Multumesc pentru ajutor.Astazi am luat trimitere de la medicul de familie.Cand o sa stiu sigur ce am o sa va anunt si pe voi.O zi buna tuturor!
0
09-04-2009, ora 15:07
Cosminutzu
Nu este medic/terapeut
Cosminutzu
Am mers la medicul de familie si nu mi-a dat inca trimitere la dermatolog.Mi-a dat rivanol sa dau acolo si tetraciclina clorhidrat sau ma ung pe acele basicute.Peste o saptamana, daca apare vreo schimbare imi da trimitere.
0
16-04-2009, ora 07:12
Cosminutzu
Nu este medic/terapeut
Cosminutzu
Buna dimineata!Doamna doctor mi-a spus ca nu am absolut nimic, ca e normal sa apara, si ca nu sunt basicute si ca sunt perfect sanatos.Multumesc pt. ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.