Mibazonul, benefic sau nu?!

461 comentarii 1 2 ..... 789 ..... 15 16 Înainte ›
0
14-08-2011, ora 12:27
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
pt ORGiiGii mibazonul te va ajuta f mult la disparitia cosurilor..acest unguent esti de uz veterinar dar este f bun pt om in vindecare acneei...iar pt punctele negre NU este eficient mibazonul.o zi buna..
0
16-08-2011, ora 08:37
ORGiiGii
Nu este medic/terapeut
ORGiiGii
Ms Mult.Si pentru puncte Negre ce as putea Folosi?
0
16-08-2011, ora 12:27
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
In primul rand LA MULTI ANI TUTUROR OAMENILOR CARE SI AU SARBATORIT ZIUA DE SFANTA MARIE..ITI recomand crema kerato-liz pt punctele negre..o si perfecta..
0
16-08-2011, ora 12:30
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
O ZI PERFEACTA TUTUROR
0
20-08-2011, ora 21:05
boqdan19
Nu este medic/terapeut
boqdan19
e normal ca la 22 de ani sa ai acnee pe frunte...bine e modica dar oricum ma dranjeaza foarte mult..am folosit multe feluri de creme si apr niciun rezultat...tin sa precizez ca sunt baia..ast un raspuns..va multumesc!
0
20-08-2011, ora 22:01
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
foloseste MIBAZON bogdan19..este foarte bun..si nu esti primul baiat care are cosuri la 22 de ani..nu e nimik grav..seara buna.
0
23-08-2011, ora 11:16
Daniela_C
Nu este medic/terapeut
Daniela_C
Buna ziua. Am folosit si eu unguentul Mibazon. E...wow!! de trei ori la rand :). Va multumesc mult, domnule Nick pentru ca ati amintit de ea.
0
23-08-2011, ora 17:04
Andreucu23
Nu este medic/terapeut
Andreucu23
Buna ziua. Am inceput si eu sa folosesc Mibazon adica ma dau de 2 zile dar la mine pare ca mai tare s-a agravat, sa continuii tratamentul sa vad daca vor regresa sau sa il opresc?Astept un sfat! Multumesc!
0
23-08-2011, ora 17:45
alx7891
Nu este medic/terapeut
alx7891
Pentru Andreucu23 si la mine sa agravat putin in primele zile.
0
23-08-2011, ora 17:50
alx7891
Nu este medic/terapeut
alx7891
Sunt la a 15 zi de aplicare a Mibazonului, vreau sa va spun ca acneea este ca si tratata au mai ramas cateva cosuri. Ce ziceti sa mai continui? Cate zile se poate aplica Mibazonul?
Mai am o intebare: am cateva pungi cu grasime in zona dintre barba si buze, cu ce as putea sa scap de ele?
0
24-08-2011, ora 10:00
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
pt andreucu...continua tratamentul cu mibazon..la unii oameni in primele zile parca se agraveaza dar o sa vezi ameliorari si rezultate pozitive..foloseste mibazon 14 zile incontinuu si dupa sa te opresti..iei o pauza de cv vreme si te dai iar cu mibazon..
0
24-08-2011, ora 10:02
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
alx7891 eu zik sa te opresti k ai 15 zile de cand te dai cu mibazon si nu este bine sa te mai dai in continuare...fa o pauza acum sa vezi kum mai merg cosurile daca raman asa sau iar se agraveaza ca la inceput si reia tratamentul peste cv zile sau saptamani..
0
24-08-2011, ora 10:03
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
mibazonul se aplica intre 10 si 14 zile..
0
27-08-2011, ora 20:45
sermo
Nu este medic/terapeut
sermo
alinbaby va multumesc mult pentru raspuns si pentru urari..Brevoxyl am folosit insa fara succes.Am scapat de acnee cu 2 tuburi de crema cu argint coloidal.Acum mi-au ramas niste pete mici maro pe care le voi trata cu kerato liz.Sanatate tuturor.
0
28-08-2011, ora 18:51
alexandra ramona
Nu este medic/terapeut
alexandra ramona
Buna ziua!Mibazon este bun si pentru punctele negre?Dermatologul mi-a recomandat retin a si as vrea sa stiu care este mai bun.
6
28-08-2011, ora 18:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă Alexandra Ramona, NU, Mibazon nu are niciun efect terapeutic în estomparea sau eliminarea punctelor negre. Folosiţi Retin-a, aşa cum v-a indicat medicul dermatolog, nu altfel.
însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune,
Mr. Nick
0
31-08-2011, ora 15:34
Andreiia02
Nu este medic/terapeut
Andreiia02
Buna Ziua, Mr. Nick!
Am 17 ani si am probleme cu acneea.
Nu este ceva grav, dar mi se pare inestetic si ma cam deranjeaza uneori.
Dupa multe informatii citite, mi-am dat seama ca am acnee juvenila.
De asemenea in ultima vreme mi-a aparut si pe gat, dar putin.
Credeti ca Mibazonul ma v-a ajuta?
Multumesc mult.
0
31-08-2011, ora 17:42
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
buna andreiia02.DA mibazonul te poate ajuta in potriva acneei..ai mai incercat ceva pana acum?
6
31-08-2011, ora 20:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră Andreiia02, da, Mibazonul vă poate ajuta în tratarea acneei juvenile de care suferiţi, aşa cum vă poate ajuta şi un tratament prescris de un medic dermatolog.
Consultaţi medicul!
Binecuvântări divine vă doreşte,
Mr. Nick
0
01-09-2011, ora 14:55
Andreiia02
Nu este medic/terapeut
Andreiia02
Mr.Nick multumesc inca o data.
Alinbaby, nu am incercat un tratament anume, decat ca am o igiena foarte stricta de vreo 2 luni, dar nu s-a observat nimic, nici o imbunatatire.
M-am gandit la ceva pe baza de antibiotice(sper sa nu exagerez).
Acneea este foarte deranjata si inestetica pentru o fata, si mi-as dori sa pot face ceva...
0
01-09-2011, ora 18:36
Bubu aka Buby
Nu este medic/terapeut
Bubu aka Buby
Buna ziua. As vrea sa folosesc acest produs însă mi-e putin frica deoarece nu am acnee.Adica asa cred eu. Am pe frunte, câteva coşuri.Ma dor desul de tare şi mereu le sparg, deşi ştiu ca n-ar trebui sa fac asta.Am şi 2 coşuri pe fata, care mi-au ieşit recent[de-o zi]. Oare pot sa-l folosesc? Si acest "medicament" e bun şi pt. coşuri negre?
Mulţumesc mult.
0
01-09-2011, ora 21:40
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
buna seara andreiia02.inteleg..eu zik sa folosesti mibazonul si daca nu vor aparea imbunatatiri vei apela la altceva.
0
01-09-2011, ora 21:42
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
sarut mana doamna bubu aka buby...parerea mea ca trebuie incercat mibazonul...si mibazonul la randul lui NU va poate ajuta la tratarea cosurilor negre..seara buna
0
02-09-2011, ora 10:25
Andreiia02
Nu este medic/terapeut
Andreiia02
Multumesc Alin.
As avea o ultima intrebare...daca se poate.
Cafeaua inrautateste acneea?
0
02-09-2011, ora 18:07
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
Buna.Nu ai pt ce andreiia02.sincer ne este adevarat..adik sunt doar vorbe cum mai sunt si multe altele..sincer am prieteni care sufera de aceasta probleme cu acneea si pot spune k fara cafea nu traiesc..nu o inrautateste cu siguranta..si nu am auzit pe nimeni..asa k poti sa consumi cafea..si cu siguranta acneea va avea o intorsatura pozitiva dupa ce vei folosi 12-14 zile neincetat mibazon...iti multumesc ca ai dorinta de a ma intreba..multa sanatate..o zi buna..
0
02-09-2011, ora 22:57
Andreiia02
Nu este medic/terapeut
Andreiia02
Si eu tin sa multumesc pentru intelegere si colaborare.
Toate cele bune!
0
02-09-2011, ora 23:25
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
multumesc andreiia02..o seara buna..
6
03-09-2011, ora 23:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră Andreiia02, cu multă plăcere v-am răspuns.
Cafeaua poate să înrăutăţească acneea, dar numai dacă se îndeplineşte o condiţie esenţială. În acest sens, evitaţi consumul de cafea cumpărată din magazine care o ţin depozitată în condiţii necorespunzătoare, pentru că o astfel de cafea poate fi infestată cu ciuperci producătoare de aflatoxină, o substanţă deosebit de periculoasă. Aflatoxina poate înrăutăţi acneea!
Toate cele bune, cu respect şi iubire,
Nick

Post SCriptum - Mulţumesc mult pentru mesajul privat :-)
0
06-09-2011, ora 11:06
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
buna ziua.domnule Mr.Nick as dori sa va adresez o intrebare...varul meu de 16 ani a cumparat astazi de la farmacia veterinara mibazon..dar nu mibazon simplu..doamna de la farmacie i a recomandat mibazon anti-inflamator.normal k asta stim ce inseamna dar as vrea sa stiu daca are acelasi efect foarte bun ca si mibazonul simplu ?sau daca nu sa imi spuneti si mie ce diferenta sunt intre ele si de cate ori sa se dea pe zi cu mibazon anti inflamator si cat timp...va multumesc..astept raspunsul dvs..o zi buna..
0
06-09-2011, ora 11:53
alinbaby
Nu este medic/terapeut
alinbaby
Precizez ca mibazonul antiinflamator are un miros diferit si o culoare a unguentului diferita..mibazonul cumparat azi are o culoare mai verde sa zic asa..deci e putin diferit dar cum am mai spus mai sus nu stiu daca e la fel de bun..va multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns
461 comentarii 1 2 ..... 789 ..... 15 16 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Influenta alimentatiei asupra dezvoltarii acneei
  • Vergeturile
  • Coșurile (acneea)
  • Foliculita în urma epilării
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  •