Mi se infunda urechea cand inspir.

30-09-2015
andreipro
Nu este medic/terapeut
andreipro
Domn doctor am o mare nelamurire.
Mi se infunda urechea cand imi trag nasul. Nu am nas infundat deloc nu imi curg secretii, absolut nimic. Doar cand inspir brusc pe nas mi se infunda urechea dreapta dar nu tot timpul, cateodata nu mi se infuda. Daca inspir si expir pe nas tinundu-ma de el aud in urechea dreapta ca atunci cand avem apa de la bazin. De curand am fost la Orl pt o durere in gat dar m-au trimis la Eco si CT. Eco a iesit perfect si CT-ul nu-l fac ca e periculos iar durera de gat mi-a trecut de la sine ma simt foarte bine dar am ramas cu chestea asta si urmeaza sa merg iara. Dar ce e de stiut e ca dop nu am iar audiogramele daca doriti vi le pot arata. Ma puteti ajuta? Doctorii ma tot trimit la analize de sange care sunt milioane.
Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
01-10-2015, ora 10:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. n.o sa va ajute analizele la sange
2 cauza infundarii urechilor estede la faringe
mucoasa faringelui se intinde pana la baza craniului acolo unde se deschide trompa lui Eustache ( intrarea in ureche)
3 trebuei exclus un reflux gasro-esofagian care intretine rosu in gat
trebuei excluse alimentele acre, acide, citrice
4 citeste tot ce gasesti despre catar tubar
0
01-10-2015, ora 11:39
andreipro
Nu este medic/terapeut
andreipro
Interesant e ca atunci cand e liniste maxima parca am o mica intreprindere impreuna cu o usoara presiune in ureche urechi/cap si trebuie sa ma agat tot timpul de un sunet ceva ca sa ma simt bine. Mi-e teama sa nu se cronicizeze ceva si sa ajung la alte probleme.

va multumesc pentru raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.