Mi s-a umflat labiile interioare, am mancarimi si ma ustura!

14-08-2008
Sabynutsa
Nu este medic/terapeut
Sabynutsa
In urma cu aproximativ o luna si 2 saptamani am fost la ginecolog petru o raceala simpla... in acea perioada nu am avut bani pentru a lua tratamentul.
In urma cu 3 zile am avut un contact sexual neprotejat, si de 2 zile incoace mi s-a umflat labiile interioare, ma mananca...si ma ustura...este o senzatie foarte aiurea...si nu prea o suport...din ce cauza mi se intampla asta???
8 comentarii
0
08-09-2008, ora 00:00
nume ireal
Nu este medic/terapeut
nume ireal
da si eu! acum doua zile mia aparut o secretie branzoasa si am mancarimi insuportabile! am icercat spalaturi cu musetel..dar nu prea pare sa dea roade.. daca mati putea ajuta va rog..
0
30-05-2009, ora 14:41
angel_devil
Nu este medic/terapeut
angel_devil
si eu am aceeasi problema, nu mi se umfla mereu, nu am mai avut problema asta de 2 luni cred si acum a aparut din nou am fost la ginecolog si trebuia sa ma mai duc peste 2 saptamani dar nu am avut bani.imi este tare frica iar mancarimea este insuportabila :(.ma sperie tare mult cand se umfla.
0
01-06-2009, ora 16:05
teea
Nu este medic/terapeut
teea
posibil o candida...la "nume ireal "cel mai probabil o candida..dati fuga toate 3 la ginecolog, dupa o analiza de secretie veti afla ce aveti si cum se trateaza.din cate stiu eu, daca ceri de la medicul de familie o trimitere la ginecolog beneficiezi de gratuite la consult.
0
05-06-2009, ora 17:12
angel_devil
Nu este medic/terapeut
angel_devil
buna, eu am fost la ginecolog si mi-am facut consult.a iesit aproape ok am infectie mi-a dat niste pastile si sper sa scap kt mai curand.si unflaturile sunt de la mankrime dak va scarpinati.pa pa aveti grija de voi cu sanatatea nu-i de gluma, chiar dak nua veti bani incercati sa faceti rost imprumutati-va pt kteva zile..
0
05-06-2009, ora 17:16
teea
Nu este medic/terapeut
teea
Bravo! foarte bine!
0
20-06-2009, ora 22:02
Cristiana-Cj
Nu este medic/terapeut
Cristiana-Cj
si eu am avut aceleasi simptome. Am fost la ginecolog, mi'am facut examen de secretie si mi'a zis ca am ceva micoza nu mai stiu exact cum a zis. Mi'a dat ovule Micoheal (8 lei) care se pun seara timp de 8 zile, Un medicament cu doza unica Flucovim (2, 5 lei parca) si crema Nidoflor(4 lei). Dar farmacista m'a intrebat daca am mai avut aceeasi chestie, mancarimi, secretie asa braznoasa..si i'am zis ca da...mi'a zis sa iau ceva vitamine, calciu, magneziu ca din cauza anemiei boala tot revine. nu am luat pentru ca sunt in clasa a12a si uit frecvent de medicamente din cauza stresului cu bacalaureatul.
tratamentul acela l'am facut in martie, iar acum iar am acelasi lucru. O sa ma duc sa'mi cumpar acelasi tratament, ca nu am ce face.
Va pup pe toate:*
0
15-11-2010, ora 20:34
alina17
Nu este medic/terapeut
alina17
si eu am toate simtomele in afara de secretia branzoasa adica :ma ustura foarte tare jos cand ma sterg sau cand ma spal cu sapun intim...e groazic si ma si mananca dar nu foarte tare...am avut o interventie chirurgicala la paroscopic in urma cu 2 saptamani...ma gandesc ca poate nu au fost sterilizate bine instrumentele cu care au lucrat doctorii..nici nu stiu ce sa ma zic...va rog dati-mi un sfat va rog!!!multumesc
0
16-11-2016, ora 20:35
R.C
Nu este medic/terapeut
R.C
Bunaaa ! Si eu am acelasi lucru, am labiile umflate..in mare parte si am o secretie nasoala..si ma incomodeaza cand merg, ma ustura si ma mananca. Mi-am luat o crema Canesten dar nu vad sa aiba vreun efect...va rog sa ma ajutati cu vreun sfat ceva..mi-am facut programare la gineco si e destul de tarziu programarea.Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.