Mi s-a rupt ata si...

24-06-2007
clujeanul
Nu este medic/terapeut
clujeanul
Buna-ziua! Am 20 de ani si nu a fost la primul contact sexual, ci doar dupa 4 ani cu o partenera care era incepatoare si cand se juca cu mana ei ca sa ma incalzesca mi-a rupt ata. O curs destul de mult sange dar s-a oprit. Acuma dupa 2 zile cand penisul intra in erectie ca ustura si umpic parca incepe sa sangereze, dar f. putin. Este normal? Trebuie sa ma duc la doctor? S-au trece sa astept cateva zile pana imi trece? Am observat ca capul penisului este mult mai sensibil.

Astept niste raspunsuri concrete, nu de genu felicitari si de alia, ca daca era dupa mine mai bine nu se rupea.
41 comentarii 12 Înainte ›
0
24-06-2007, ora 00:00
ofi_r
Nu este medic/terapeut
ofi_r
e normal. Poti da cu o crema de galnele sa ajuti la cicatrizare si pentru a evita infectiile. Poti sa speli si cu niste ceai de galnele
0
24-06-2007, ora 00:00
clujeanul
Nu este medic/terapeut
clujeanul
Multmesc de raspunsul prompt.. Cand fac o pauza cu invatatu o sa caut o crema de galbene si o sa fac ce mi-ai zis.

Mai am inca o intrebare. Joi urmeaza sa plecam la munte. Se va vindeca pana atunci, adica o sa se vindece rana, a.i. sa putem avea contact sexual.
0
24-06-2007, ora 00:00
ofi_r
Nu este medic/terapeut
ofi_r
eu zic ca se poate. Partenera era si virgina pe langa incepatoare. Pentru ca daca a mai avut contacte sexuale sa nu fi luat si o boala. Oricum foloseste prezervative
0
24-06-2007, ora 00:00
clujeanul
Nu este medic/terapeut
clujeanul
Nu ne facem probleme, eu folosesc tot timpu prezervativ, ma simt mai in siguranta. Poate cand o sa vina vremea sa ma casatoresc, atunci o sa iau in calcul sa las caciulita pe masuta, pana atunci, siguranta ii pe primu loc ;).
0
24-06-2007, ora 00:00
clujeanul
Nu este medic/terapeut
clujeanul
As vrea sa mai adaug ceva. Ieri cautand pe google despre sb asta, am vazut tot felu de intrebari stupide precum: daca nu s-a rupt ata mai sunt virgin si de genu asta;

Daca nu ti s-a rupt ata nu inseamna ca esti virgin. Nu are nici o legatura, la baieti virginitatea este mai mult la nivelu minti, nu neaparat fizic. Cu s-au fara ata senzatile sunt la fel, iar fata nu v-a simti diferenta.

Daca o femeie/fata se poate numi virgina ( in majoritatea cazurilor) prin virginitatea organului sexual, himen nerupt (sunt si excepti). Un barbat se poate numi virgin atat timp cat nu o ajuns inca sa faca o femeie fericita, ducand-o la orgasm. Un barbat poate sa ajunga destul de usor la orgasm, dar o femeie necesita rabdare si multa dragoste.

Stiu ca am deviat de la sb, dar la cate prosti am citit pe net trebuia sa zic undeva ceva. Poate am zis si eu prosti dar no, my point of view.
0
19-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
, , La baieti virginitatea e mai mult la nivelul mintii, nu neaparat fizic"? N-am mai auzit asa ceva.
0
24-07-2008, ora 00:00
manky
Nu este medic/terapeut
manky
inca nam inceput viata sexuala si nam de gand asa de curand dar va rog sami spunety daca ty se rupe ata poty sa patesty ceva sau ce trebuie facut in aceasta situatye? VA ROG MULT MULT SAMI RASPUNDETY!!!
0
10-08-2009, ora 18:09
atomykkk
Nu este medic/terapeut
atomykkk
Am si eu o mare problema, sau cel putin asa cred atata timp cat nu prea pot sa intretin relatii sexuale cu prietena mea datorita nenorocitei de ATA !. Problema nu este ca sa rupt de curand, ci ca se rupe treptat, fac sex acum sa mai rupt putin, sangerez abundent, apoi peste o saptamana cand ma vindec incerc..din nou acelasi lucru. As vrea un sfat medical si va spun : Usturimea e inspaimantatoare ! Multumesc anticipat !
0
30-11-2009, ora 16:07
crystyy
Nu este medic/terapeut
crystyy
Sall am 15 ani si as vrea sa stiu si eu cum as putea rupe atia aia nenorocita ???
fara contact sexual merge??
0
18-02-2010, ora 16:40
alin s
Nu este medic/terapeut
alin s
si am facut sex akuma cateva zile si mi sa rupt ata
imi puteti spune ce sa intamplat de ce ma ustura locul de unde sa rupt ata.actul sexual a avut loc de vreo 5 zile dar nu am probleme la ejaculare
nus ce sa fac ca ma ustura nu exagerat dar ca un mic discomfort.multulesc
0
18-04-2010, ora 15:53
Nasol
Nu este medic/terapeut
Nasol
Salut ! Am 16 ani si am avut contact sexual de 4 ori pana acum, dar nu mi sa rupt ata..plus ca am avut contact sexul si cu o fata virgina..e normal..? Am citit ca nu este neaparat sa ti se rupa, dar de asemenea si ca daca ramane acolo iti provoaza o ejaculare prematura din cauza Excitarii prea mari..Este adevarat? Si daca nu se rupe cum poti scapa de ea? Inafara de medic..nu prea ma incanta chestia asta :-s
Astept raspunsuri ! Multumesc ! :)
0
18-04-2010, ora 22:06
juvaeru
Nu este medic/terapeut
juvaeru
fratilor.mie tot la fel mi s-a rupt treptat de vreo 3-4 ori in parcursu a 2-3 luni in care faceam sex de 2-3 ore pe sapt cel putin.asta e ustura putin intradevar.dar stati linistiti...nu o sa patiti nimic.si sincer nu la toti se rupe ata in mod neaparat.sunt persoane de 30-40 de ani care au si copii si au ata intacta si acum.nu la toata lumea se rupe...deci lasati ata k nu e o PROBLEMA.fizic nu va deranjeza cu nimic...poate doar psihic...sper k v-am vost de ajutor;)
0
19-04-2010, ora 15:14
Nasol
Nu este medic/terapeut
Nasol
Ok ms ! Dar chestia cu ejacularea premarura din cauza atei este adevarata?
0
19-04-2010, ora 21:48
juvaeru
Nu este medic/terapeut
juvaeru
mah sincer nu cred...cred k tu iti dai drumul prea repede...din mai multe motive.1 la mana...respectiva poate sa arate fff bine si sa te excite.in al 2lea rand...ejti foarte tanar la 16 ani.si iti place.si de aia.sincer eu cand eram de varsta ta...incercam sa ma gandesc la fotbal sau alte chestii ca sa nu ma termin repede...sincer aja faceam.dar pe masura ce trec anii.capeti si rezistenta.deci e de la varsta si de la faptul k te exciti repede din cauza partenerei.incearca sa legi numerele intre ele.adika la primul numar dak te termini repede dupa 2-3 min.stai 5 min, , , bea un pahar de apa...fumeaza o tigare ceva.si dai de cap iar.si iti garantez k nu o sa mai stai iar 2-3 min.o sa te tina mai mult.iar dupa al 2-lea nr.mai stai 20-30 de min.si dai si al 3-lea nr dak te tine.:).si o sa te tina mult.sincer fa chestia asta.sa le legi asa intre ele.si zi dak a avut rezultat;)
0
20-04-2010, ora 00:18
Nasol
Nu este medic/terapeut
Nasol
Nici 2-3 min nu pot sa zic ca tine primu nr e ceva mai mult de atat..insa la al doilea nu mai am probleme :) dar de ex. pen-ultima oara cand am facut asta ku prietena mea a tinut 30 min fara sa am problema asta..Imi poti explica dc? te rog! crezi ca ar putea fi shi datorita faptului ca ma pot excita prea rau inainte de a o penetra?
Ms de sfat :)
0
21-04-2010, ora 22:19
juvaeru
Nu este medic/terapeut
juvaeru
e logic k te poti excita inainte...asta e unul din cele mai importante motive...pt k sincer dak o faci cu foc.e normal sa fi super excitat si sa finalizezi mai repede...dak o faci doar aja k stii u k au trecut 2-3 zile si vrei sa o faci;))...e normal sa nu mai fii excitat in aceasi masura.inca ceva...stai linistit.eu si acu nu ma tine mult la primul nr.e ceva normal...knd faci sex...cu pasiune...si pofta.e ceva incontrolabil...dar la fel ca tn...de la al 2-lea incolo...sunt sofer de cursa lunga;)).deci stai linistit k ejti bine si nu ai nimic.
0
22-04-2010, ora 19:25
Nasol
Nu este medic/terapeut
Nasol
aham :) orcum era bn daca faceam yo asta la 2 zile :))) da trb sa treaca o saptamana mereu ca sa plece ai mei :( :)) ms de sfaturi or sa-mi folosesca :X
Bft man.
0
24-07-2010, ora 13:33
pacyk
Nu este medic/terapeut
pacyk
buna.legat de subiectul acesta, as avea si eu o nelmurire si sper sa ma ajutati.am avut o relatie de 2 ani, ne-am despartit, iar ieri, dupa 3 ani ne-am reintalnit si eram pe punctul de a face sex, dar, la primul contact, lui i s-a rupt ata si a curs sange, iar putin, si in vaginul meu.ne-am oprit in urma acestui lucru, dar ma gandesc daca va avea vreo consecinta negativa asupra mea.sper ca cineva sa-mi raspunda.multumesc
0
11-08-2010, ora 15:00
Dan.M
Nu este medic/terapeut
Dan.M
buna. scuze ca deranjez :-s dar am si eu o int ma rog 8-| styu ca o sa sune foarte stupi dar cand ma rog.ai facuto la 15 si nu mai esty virgin sau...in fine afecteaza cumva cresterea adika ramia cum erai la varsta de 15 ani sau nu mia crsti sau iti afecteaza cumva cresterea. scz styu ca sunta foarte ciudat dar :-s ma macina intrebarea asta. multumesc mult astept un raspuns :D.aaa si sall la toti utilizatori sau in fine ce om fii sunt nou si eu p-aicia:-s..:D
0
26-10-2010, ora 10:57
beer
Nu este medic/terapeut
beer
mi sa rupt "ata" si a facut puroi.ce sa fac?
0
10-02-2011, ora 16:53
prince
Nu este medic/terapeut
prince
si mie mi sa rupt ata dar foarte putin abea se observa si de fiecare data cand am un contact sexual nush am asa o stare nasoala ca se rupe si iar si iar, pana o sa se rupa de tot, nu pot sa zic ca nu ustura, ba chiar foarte tare...dar nush dc asa greu..am 3-4 contacte sexuale pe saptamana si + mai incerc si in fund cate 1 nr si vorba aia...este mult mai stramta zona aia dar in rest nu am trb, si nu se rupea nici acum dar am fost putin mai "cioban"cum se zice si am inceput actu sexual fara preludiu fara nimik si ma-m cam fortat sa intre
0
01-09-2011, ora 14:10
JeAn de JeAn
Nu este medic/terapeut
JeAn de JeAn
Salut ! am 18 ani si am aceeasi problema cum o are si " atomykkk " O.K. sa zicem ca si yo am ramas putin surprins - uimit la inceput cand mi s-a rupt ATA deoarece nu era nici de cum prima data cand o facusem... mi s-a rupt ATA dupa a 1001 partida nu exagerez. si idem atomykkk mi se rupe treptat, ce e drept usturimea e INGROZITOARE, indicat zic yo ca e sa te speli in fiecare zi, chiar daca iti va fi foarte greu ca vb aia... te ustura si etc. dar conteaza foarte mult igiena si nu ar fi rau sa incercati AVON e buna si crema de galbenele dar in schimb are un mic dezavantaj ca sa zik asa, este o grema mai groasa ca si continu si ti se va parea ca ai cv lipicios in pantaloni :)):)):))... iar este indicat zic yo de a lua o pauza destul de mare in legatura cu SEXU, si yo mi-asi fi dorit sa mi se fi rupt tot deodata dar... n-a fost sa fie :( mi se rupe treptat si sunt constient ca am de suferit muuuuuuuuuult ! . Dar in orice caz nu va panicati sau sa aveti alte reactii ciudate ma refer mai ales la nivelul virginilor deoarece presupun ca va veti panica putin cand veti vedea sange. dar e ceva absolut NORMAL, cum fetelor le curge sange pierdandu-si virginitatea asa e si la baieti numai ca e mai complicat putin la noi e poate intapla treptat, sau toata deodata, dupa o perioada scuuurta de timp imediat dupa ce ai facut SEX sau dupa o perioada luuunga de timp - stiti prea bine ca fetelor odata ce le-a curs sange stiind ca e virgina este logic ca ai dezvirginat-o si gata... ea numai are treaba insa la baieti e putin mai complicat. ATENTIE !!!! nu comfundati sangele virginitatii cu sangele de la STOP :))
0
01-09-2011, ora 14:29
JeAn de JeAn
Nu este medic/terapeut
JeAn de JeAn
App de faza cu baiatu virgin si nevirgin :)) sa va intre in cap odata pentru TOTDEAUNA :)) odata ce ai avut un act sexual cu o fata. e deajuns 1 singura data NU MAI ESTI VIRGIN. nu ca stai sa mi se rupa ATA ca nush ce. Daca este vorba de acest capitol putem spune ca femeia sau barbatu sunt dezvirginati amondoi in acelasi timp in aceeasi secunda. dezvirginarea la baiat e de aproximativ 5 sec... depinde cat de greu o introduci in fata. iar fata poate fi dezirginata in aproximativ 10 - 15 sec. TEORETIC pt ca atunci le curge sangele, practic dupa cum am spus si mai devreme dezvirginare e atunci cand penisul face contact cu porumbitza :)) si idem la fete deci e logi ca fac contact amandoi in acelasi timp deci s-au dizvirginat atata timp cat a intrat tot penisul :D cam asta am avut de zis in legatura cu virginitatea si ATA rupta. este totul NORMAL SI NATURAL... !
0
01-09-2011, ora 14:35
JeAn de JeAn
Nu este medic/terapeut
JeAn de JeAn
berr iti zik yo dc ai facut puroi dupa ce ti s-a rupt ATA... varianta 1 : ai lasat sangele inchegat akolo :( varianta 2 : ai avut mizerie pe penis :( varianta 3 : nu ai avut grija sa te dai cu crema sau macar sa te speli pe Capatzana.. imi pare rau pt tine sincer... imi imaginez ce durere infernala ai dar... fii si tu putin mai ingrijit ca sa zik asa ! si nu e vb numai de chestiile astea de SeX e vorba de viata de zi cu zi. IGIENA ESTE FOARTE IMPORTANTA. :D. este important sa fie si un pahar de vin raaashiii si bun sa fie pe masa. dar igiena e pe primu loc !
0
01-09-2011, ora 14:38
JeAn de JeAn
Nu este medic/terapeut
JeAn de JeAn
Dan.M .. nu te afecteaza cu nimic sexu.nici cresterea nici inteligenta, absolut nimic stai linistit si calmeazate e totul bine ai incredere in mine. poti sa faci sex si la 12 ani daca te tine cucu :)) nu neaparat la 15.. NO PROBLEM !
0
01-09-2011, ora 14:42
JeAn de JeAn
Nu este medic/terapeut
JeAn de JeAn
Juvaieru asta zice bine. bv varule. esti un adevarat Juvaier Eminescian. pe bune :| are dreptate in tot ce zice !
0
01-09-2011, ora 21:42
beer
Nu este medic/terapeut
beer
JeAn de JeAn, , nu e vb ca nu ma spal sau altceva... se mai intampla, dar am fost la medic si s-a rezolvat, bafta si la mai multe
0
02-09-2011, ora 14:48
JeAn de JeAn
Nu este medic/terapeut
JeAn de JeAn
da ti-a mai trecut puriou :(:( acu cat timp ti s-a rupt ATA ? BEER
0
02-09-2011, ora 14:51
JeAn de JeAn
Nu este medic/terapeut
JeAn de JeAn
mai alin's e si normal sa te usture deoarece e carne vie nush cum sa ma exprim. e rana ca sa zik asa dar ti se va usca si v-a cadea singur. fa tot posibilu sa nu faca rana contact cu urina ca vei lesina de durere la fel cum i-am zis si lui Beer, inceark sa te speli de 3 ori pe zi si sa te dai cu crema la fel, dim, dup, seara :D dar tie ti s-a rupt toata sau ti se rupe treptat ?
0
31-01-2012, ora 22:24
alex 09
Nu este medic/terapeut
alex 09
salut, am si eu o intrebare...inca sunt virgin am 18 ani, daca ma masturbez ma termin foarte repede...1 minut sa zic :(( dupa ce o sa ma dezvirginez (primu contact sexual ) o sa ma tina mai mult?din cate stiu eu nu...vreau sa ma asigur.si inca ceva...daca o fac cu o fata, ma termin prima oara...vreau sa o fac si a doua oara, trebe sa schimb prezervativu?sau pot continua?poate par stupide pt unu din voi intrebarile...daca ma puteti ajuta va sunt recunoscator.multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
41 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •