Mi-e frica o.o

18-04-2015
Ackadian
Nu este medic/terapeut
Ackadian
Acum cam doua saptamani am avut niste mici sangerari in urma defcatiei de culoare aprinsa care in timp s-au diminuat pana au disparut complet. Am motive sa cred ca ar fi putu fi o fisura anala minora.Totusi, de curand am scaune de culoare galbena mai frecvente si simt o durere vaga in zona splinei combinata cu o stare de agitatie generala. Nu am dureri specifice sau simptome doar ca simt ca ceva e in neregula.Si burta si ea este agitata, parca lucreaza constant.Timp de o zi aveam dureri in zona apendicelui insa si ele au disparut.Va rog spuneti-mi macar o estimare a ce as putea avea, mi-e teroare sa ma duc la doctor avand in vedere ca nici eu nu stiu ce simptome clare am...ceva doar e ciudat.Oh si totodata am fost afara de curand si nu am facut foarte mult efort insa simteam un ritm cardiac ciudat de accentuat si mi s-a parut anormal avand in vedere ca nu facusem nimic epuizant.
1 comentarii
0
19-04-2015, ora 16:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru fisuri anale si hemoroizi e buna crema de tataneasa. Eventual injectati putin cu o seringa de plastic.

Faceti examenul coproparazitologic corect, de 3 ori din 3 probe consecutive diferite plus coprocultura si apoi prezentativa la medicul gastroenterolog cu trimitere de la medicul de familiei. O ecografie abdominala completa si abia apoi probabil ca vi se va pune un diagnostic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.