Metoda Nuss - scoatere a tijei metalice (operatia) cea cu suruburi prinse de coaste

05-05-2014
nemrac73
Nu este medic/terapeut
nemrac73
Am baiatul operat prin metoda Nuss (stern infundat congenital) A trecut aproape un an si jumatate si la inceputul lui iunie trebuie reoperat si indepartata tija.( mentionez ca operatia a reusit, baiatul are sternul normal, cu rezultate bune inca din prima zi) As dori sa stiu ce implica, ii desumfla iar un plaman, ii mai pune drena, mai sta o noapte la reanimare, cate zile de spitalizare...Va rog daca puteti sa-mi dati un raspuns ( cei care cunosc sau au trecut prin aceasta interventie) Sincer nu am rabdare si ma consum pana in iunie cand voi vb cu doctorul(dar atunci va fi si baiatul prezent si vreau sa evit). As vrea sa-mi linistesc baiatul care este destul de speriat. Cand a facut operatia a fost ok, nu a stiut ce urmeaza dar acum e f speriat.Mentionez ca are 17 ani si jumatate aproape. Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul