Menstruatie puţină!

16-12-2014
florentinachelba
Nu este medic/terapeut
florentinachelba
Am vârsta de 28 de ani si 9 luni. In urma cu vreo 5 ani Menstruaţia mea S-a redus considerabil. Am mers la ginecolog, aveam 3 chisturi ovariene, am luat 3 luni anticonceptionLe, iar la control a rezultat ca au dispărut. Menţionez ca am mers la doctor numai pt ca aveam menstruatie putina, doctorul S-a referit, citez:'toate vin ca au prea mult, iar tu te plângi'?
In timpul controlul, a zis, citez:'vai, ce ovare lenese ai'
Scriu aceste informaţi poate sunt de folos.
Pe vremea aceea m-a îngrijorat, dar nu asa de tare ca in aceste zile. Intre timp m-am căsătorit si vrem sa avem un copil, nu ne protejam de mai bine de un an si jumătate, mi-am calculat mereu ovulatia, dar nu am ramas.
Menţionez ca nu am facut niciodată avort, sa excludem din start un presupus motiv.
Menstruaţia mea este de 2 zile, uneori mai ajunge si in a 3 zi cate o Picătura.
Va rog, sa imi ziceţi care ar putea fi motivele acestei probleme.
Va Multumesc anticipat, Florentina!
1 comentarii
0
18-01-2015, ora 21:10
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Trebuie facut un consult ginecologic, ecografia endovaginala si dozarile hormonale (se fac in functie de venirea menstruatuei).Doctorul dvs.curant va preciza tratamentul pe care trebuie sa il urmati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul