Menstruatie prelungita cu dureri dimineata si seara

12-11-2011
del_c
Nu este medic/terapeut
del_c
Buna ziua,
De aproximativ o luna am menstruatie care nu este abundenta si de culoare maronie. Acum 2 zile a trecut, dar de 4zile am o durere de ovar stang care iradiaza in fosa iliaca stanga. Durerea apare dimineata, seara cand ma ridic/ dau jos din pat si cand stau prea mult in picioare. Astfel de episod am ma avut acum 2 ani, dar fara durere si a coincis cu perioada in care am dat admiterea la facultate..de aceea am pus-o pe seama stresului. Mentionez ca n-am avut niciodata ciclu menstrual regulat.
Ce as putea face ?
4 comentarii
0
13-11-2011, ora 09:10
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
În mod evident, semnele descrise nu sunt normale. Varianta de primă alegere, după părerea mea, este un tratament homeopatic.
0
13-11-2011, ora 13:11
del_c
Nu este medic/terapeut
del_c
in ce ar consta tratamentul ?
ce as putea avea ?
0
13-11-2011, ora 15:57
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna ziua!

V-am trimis un mesaj privat!

Multa sanatate!
0
13-11-2011, ora 18:17
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Tratamentul homeopatic constă în administrarea unui remediu ales în concordanţă cu mai mulţi factori, dintre care în primul rând este modul reacţional cronic al organismului. Se face în urma unui consult efectuat de un medic homeopat.
Cauzele directe pot fi mai multe, cele mai frecvente fiind de ordin ginecologic (de exemplu un chist sau o endometrioză) sau de ordin endocrin (de exemplu, hiperestrogenism).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai bune metode de a scăpa de crampele menstruale
  • Dureri menstruale puternice - cauze, tratament, remedii, sfaturi utile
  •