Menstruatie prelungita!

25-12-2013
ralucaa22
Nu este medic/terapeut
ralucaa22
Buna seara,
Mi'a inceput menstruatia in data de 15 a acestei luni iar astazi, 25.. Inca mai am destul de mult.
Mi'am facut teatul Papanicolau luna trecuta dar totul a iesit bine acolo.
Am mai avut problema aceasta acum 1 an jumatate, cand ca si acum, am plecat intr-o tara straina in vacanta si am ajuns la urgente cu hemoragie iar doctorii din italia nu mi-au gasit nimic. Este posibil sa fie si datorita schimbarii mediului? Care ar pute fi problema? Ce analize trebuie sa fac inafara de Papanicolau, pentru a vedea daca este vreo problema??
Astept un raspuns, va multumesc frumos!
O seara cat mai frumoasa si Sarbatori fericite tuturor!
:)
5 comentarii
0
25-12-2013, ora 11:47
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
In primul rand spuneti-mi cati ani aveti! Menstruatiile prel pot aparea datorita fibroanelir sau polipilor endometriali sau dat unor dereglari hormonale! Tb sa facei niste analize inclusiv cele de coagulare analize hormonale in special cele de tiroida ecografie transvaginala! Tb sa mergeti la un medic ginecolog si sa va investigati mai bine!
0
25-12-2013, ora 12:37
ralucaa22
Nu este medic/terapeut
ralucaa22
Am 22 ani. Multumesc, o zi buna!
0
25-12-2013, ora 13:50
ralucaa22
Nu este medic/terapeut
ralucaa22
Mentionez ca pe timpul menstruatiei am multe cheaguri:)
0
03-02-2014, ora 19:02
AdriAdrianna
Nu este medic/terapeut
AdriAdrianna
Buna! Am 18 ani, prima menstruatia am avut-o cu aproximativ 4 ani in urma. La inceput avem mestruatie normala (durata de 3-4 zile). Iar de ceva timp... dureaza cel mult 2 zile, cu o cantitate destul de mica, spre deosebire de anii precedenti, nu am nici un fel de durere. M-am gandit ca nu e inregula sa am o menstruatie atat de scurta si in cantitati mici. Ar putea fi o problema? Sa merg la un control?
Astept un raspuns.
Va multumesc! O seara placuta!
0
31-03-2014, ora 15:08
afloarei
Nu este medic/terapeut
afloarei
buna ziua eu am 29 de ani si am avut o operatie de abces bartholin, am avut menstruatie aproape saptamanala iar dupa aceasta interventie am mai avut scurgeri usoare dar acum la sfarsit luni pot spune ca am scapat de scurgei ma simt slabita si iau antibiotice oxacilina si nospa pentru ca aveam dureri menstuale.Intrebarea mea este daca aceste dureri palvine si scurgerile au fost normale la acest abces tin sa mentionez faptul ca am facut ecografie transvaginala dupa care mi s-a spus ca abcesul este singura problema pe care o am, in spital mi s-a facut si analize de sange care au iesit foarte bune mai astept si citologia pe care am s-o iau vineri.V-as ruga frumos sa-mi dati o parere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.