Menstruatie la doua saptamani

16-02-2014
cezmary
Nu este medic/terapeut
cezmary
Buna ziua!
Va rog sa-mi dati un sfat.
Am 38 de ani, doi copii, un ciclu menstrual regulat, de 27-28 zile, durata ciclului de 3-4 zile si in cantitati nu prea abundente. Insa pe 5.februarie mi-a reaparut menstruatia la doar doua saptamani de la ultima menstruatie, care a tinut 6 zile si a fost si destul de abundenta. Acum dupa ce au trecut doar trei zile de cand s-a oprit am vazut ca am iarasi sangerari.
Mentionez ca am mai avut menstruatie abundenta tot la mijlocul lunii in prima luna dupa montarea steriletului, (sunt la al treilea sterilet), in urma cu 6 luni.Ce poate fi?! Multumesc!
3 comentarii
0
17-02-2014, ora 17:36
Dr. Claudia G.
Medicina generala
Dr. Claudia G.
Buna ziua!

Modificarea duratei ciclului menstrual si sangerarile abundente pot fi efecte secundare ale prezentei steriletului in uter, insa de asemenea, poate fi vorba despre sangerare in afara ciclului menstrual, determinata de alte probleme la nivelul cavitatii uterine. In oricare din variante este indicat sa va prezentati la medicul ginecolog pentru o consultatie.

Numai bine!
0
18-02-2014, ora 15:15
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Buna ziua.Un remediu naturist pentru hipermenoree, metroragii sunt capsulele Normoflux.Se administreaza 2 capsule de 3-6 ori pe zi, intre mese, pe perioada menstruatiei repectiv a hemoragiei.Pentru un tratament complet este necesar un consult medical.
Multa sanatate !
0
20-02-2014, ora 12:57
cezmary
Nu este medic/terapeut
cezmary
Multumesc pentru toate indicatile.
Cred ca o sa incerc medicamentul naturist.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •