Menstruatie indelungata

23-01-2011
mirci
Nu este medic/terapeut
mirci
Salutare ! Scriu aici pentru ca prietena mea are o problema destul de ciudata : este vorba despre o menstruatie indelungata, ce nu se opreste sau chiar si atunci cand se opreste, inca mai are mici pete de sange de marimea unei gamalii atunci cand se sterge. Nu putem intelege despre ce este vorba si prezinta acest lucru de vreo 2 luni. Am cautat pe internet tot felul de posibilitati si in unele zone ziceau de un dezechilibru hormonal, in alte parti ceva legat de mult stres, agitatie, oboseala, etc, in alte zone cum ca ar fi fost o iritatie si multe altele. Problema este ca nu gasesc nicaieri ceva concret si de asemenea nu gasesc pe nimeni altcineva sa fi avut asa ceva, nici macar nu imi pot da seama despre ce ar putea fi vorba. Am facut dragoste impreuna insa nu fara prezervativ si cu cea mai mare grija posibila la toate posibilitatile, niciunul dintre noi nu sufera de vreo boala genitala si tin sa mentionez ca ea nu a luat si nici nu ia contraceptive.
Va rog foarte frumos sa-mi spuneti despre ce ar putea fi vorba referitor la aceasta menstruatie prelungita sau sangerare intre menstruatie (ca nu stiu ce este exact). In rest nu are nimic altceva, nu are secretii de culoare sau urat mirositoare sau alte lucruri vizibile dar nu putem intelege de la ce vine asa ceva.
Sper sa primesc un raspuns bun cat mai curand si va multumesc anticipat !
2 comentarii
0
23-01-2011, ora 21:19
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Trebuie sa mearga urgent la un ginecolog.Ii trebuie o echografie endovaginala si test Babes-Papanicolau.Mergeti la dr. pentru ca va face anemie severa!
0
24-01-2011, ora 21:04
mirci
Nu este medic/terapeut
mirci
Si din ce cauza prezinta aceste anomalii ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.