Menstruatie.

19-03-2009
maryp
Nu este medic/terapeut
maryp
Am 37 de ani am 4 copii si am pierdut 2 sarcini in urma cu citiva ani in urma cu 5 ani mi-am legat trompele si de aprox citeva luni ma simt f. f. rau pe toata durata menstruatiei inainte cu aprox. 2 saptamani incep durerile de san am o stare de agitaite ma doare in partea stinga si dreapta a abdomenului apoi incepe menstruatia in prima zi cu cu aecretia aceea maro si apoi din abundenta sangerarea si vine cu cheaguri de sange dar am crampe ingrozitoare am luat medicamente si nu ma ajuta la nimic ba mai mult am si migrene greturi dureri de spate si o senzatie ca si la nastere ca ma dilat, am ameteli si ma dor toti muschii si picioarele nu mi le pot incalzi numai daca mi le pun in apa calda dar dupa aceea iarasi imi sunt ca si gheata.
Am uitat sa mentionez ca inainte de inceperea menstruatiei simt nevoie de a minca si parca tot timpul sunt flamanda.
Toate aceste simptome ma deranjeaza f. tare pt. ca trebuie sa merg la servici si de multe ori nici nu pot sa fac nimic mai ales ca atunci cand sangerez, sangerez f. tare si mult si numai cheaguri.
Poate cineva sa ma ajute.
Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.