Medrol 16 A

03-09-2012
roxandra90
Nu este medic/terapeut
roxandra90
Buna ziua! Acum aprox o luna am fost diagnosticata cu pareza faciala periferica dreapta. In urma consultului de catre neurolog mi-i s-a dat Medrol 16A pe care l-am luat timp de 18 zile conform unei scheme in care descrestea cantitatea de Medrol, Aciclovir timp de o sapt., Omeran 40, Milgamma timp de 3 sapt si picaturi de ochi plus acupunctura.Adevarul este ca mi-am revenit dar in ultimele 4 zile de tratament cu Medrol mi-au aparut pe umeri, piept, faat si spate niste bubite ca un fel de cosuri rosii, mici unele cu lichid, altele fara, majoritatea fara.Am consultat medicul de familie care mi-a dat Claritine si Fenistil gel, insa fara niciun efect. De 2 saptamani ma lupt cu aceasta reactie adversa si nu reusesc sa scap de ea. In ultima perioada am inceput sa ma dezinfectez cu spirt si sa ma dau cu crema de galbenele facuta in casa...dar nici cu asta nu am scapat. Numai stiu cu ce sa ma dau, va rog un sfat!
2 comentarii
0
04-09-2012, ora 23:26
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Consultati un medic alergolog.

Sanatate!
0
18-01-2013, ora 08:58
anutza04
Nu este medic/terapeut
anutza04
Este posibil dupa un tratament cu medrol 16(, 32 mg timp de o luna apoi descrescand cu 4 mg la 7 zile)sa imi apara hemoroizi sangeranzi?In acest timp am luat si omeran 20 si salofalk de 500 mg, cate 1 g/3 ori pe zi.Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.