Medicamentele si candidoza

06-06-2012
Annemarie79
Nu este medic/terapeut
Annemarie79
Buna ziua, fac un tratament cu Macmiror drajeuri 2 / zi pentru trichomonas si Macmiror complex ovule seara. Inainte am facut tratament cu Metronidazol doza unica si Klion D ovule pentru colpita cu anaerobe. Dupa tratamentul impotriva anaerobelor, examenul de secretie a aratat ca acestea au disparut si a aparut Trichomonasul. Mi-e frica, ca dupa atata tratament sa nu fac candidoza. Mentionez ca mai am 5 zile de tratament, din 10. Va rog daca imi puteti recomanda ceva pentru a evita candidoza. Eventual ceva natural, pentru ca nu stiu cat mai imi rezista fficatul si stomacul. Va multumesc!
1 comentarii
0
07-06-2012, ora 10:41
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Pentru protectia ficatului, stomacului se pot administra anumite medicamente care sa ajute.Tb luat legatura si cu medicul de familie, care va stie istoricul medical pt a administra un tratatement corespunzator. Dc medicul OG v-a recomandat tratament impotriva tricomonas, v-am sugera sa mergeti cu el pana la capat. Exista riscul de aparitie al candidei dupa admin. de antibiotice, caz in care la finalul tratamentului, in ultimile 2 zile, se poate administra un antifungic. Dar acestea tb recomandate de medicul dvs OG.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.