Medic homeopat

18-09-2011
vic1955
Nu este medic/terapeut
vic1955
Va rog sa-mi recomandati un medic homeopat in care aveti incredere - in Bucuresti.Am incredere in homeopatie, am si facut tratament doi ani dupa o operatie destul de complicata, m-am simtit excelent fara alt tratament alopat dar din pacate medicul pe care-l cunosteam a plecat in Canada.Astept recomandarile dvs.Multumesc.
12 comentarii
0
18-09-2011, ora 01:17
simonei
Nu este medic/terapeut
simonei
Mergi la Ileana Rindasu. E si buna si ieftina.
0
18-09-2011, ora 01:31
vic1955
Nu este medic/terapeut
vic1955
Multumesc.
0
09-10-2011, ora 15:07
andreess95
Nu este medic/terapeut
andreess95
Centrul de consultanta naturopata "Primum Non Nocere" timisoara.Un medic de mare caracter, Purcarita Dacian.Va poate da toate sfaturile de care aveti nevoie.Eu am mers pe mana dumnealui si am facut cea mai buna alegere!-*.Multa sanatate!

(*modificat de admin)
0
26-05-2012, ora 13:56
angicaa
Nu este medic/terapeut
angicaa
Este cineva pe acest forum care are meseria de medic homeopat ? Fac un studiu despre homeopatie i as avea nevoie de niste informatii in acest scop. Multumesc
0
06-06-2012, ora 09:34
claudia_05
Nu este medic/terapeut
claudia_05
Buna ziua. Claudia ma numesc si am 30 ani. As vrea sa stiu, pentru inceput, daca homeopatia trateaza probleme de circulatie venoasa? Ma confrunt cu ea de vreo 2 ani, acum a inceput sa ma doara o vena din interiorul piciorului, langa genunchi, mai mult cand este cald. Sau puteti sa imi spuneti la ce medic as putea sa ma duc? Unul naturist sau alopat? Multumesc
0
09-06-2012, ora 08:56
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
@angicaa. Ce anume vă interesază ?

@claudia: desigur că homeopatia tratează şi probleme de circulaţie venoasă. Acuma, e greu de spus din atât de puţine informaţii dacă, în cazul dv, ar fi preferabil un tratament homeopatic sau unul alopatic, eventual chirurgical. Un consult este necesar.
0
09-06-2012, ora 09:00
claudia_05
Nu este medic/terapeut
claudia_05
Buna ziua. As vrea sa stiu trebuie sa fac ceva film sau cu biorezonanta se poate vedea? Am fost ieri la biorezonanta dar mare lucru nu a vazut, legat de circulatie. Dar am zic ce ma deranjeaza si mi-a dat virixinal tyablete si crema de la Life care cu vita de vie. A zis sa imi fac analize la tiroida, a gasit ceva probleme si ficat, poate anemie.
0
09-06-2012, ora 22:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ceea ce spuneţi nu are nici cea mai mică legătură cu homeopatia.
0
16-09-2012, ora 16:51
Ela777
Nu este medic/terapeut
Ela777
Buna ziua D-le Dr.Dragomir! Sunt f bucuroasa ca am gasit pe acest sit posibilitatea de a intreba cateceva despre homeopatie, nicaieri nu gasisem si chiar aveam nevoie de un sfat! Sa va spun despre ce este vorba : am f la o d-na homeopata pt sinuzita, rinita alergica care nu se stie cauza anume a alergiei, de ce tip este, infectie urinara si atacuri panica, agorafobie, migrene dureroase care se plimba zilnic de multe ori pe diferite parti ale capului.Sinuzita si rinita nu au simptomele specifice decat nara dreapta care ma ustura permanent cu uscaciune f rau a mucoasei sau rar mucoasa apoasa, curata, cu dureri frontale si nazale sub forma de presiune.Toate acestea la un loc, imi provoaca stari de ameteala.Am f cu radiografie sinusala la 6 medici alopati si mi-au dat 6 raspunsuri total diferite si medicamente la fel de diferite...ba ca am sinuzita, dar nu am, ba ca am rinita alergica dar nu am, ca o fii de la migrene.M-au derutat absolut de tot asa ca am f si la homeopat.
Pt toate acestea d-na dr.mi-a dat urmatoarele granule : ignatia amara 15ch+30ch colibacillinum 30ch, plus anticolibacillinum 1g garnule, Staphysagria 15ch, Cantharis 9ch, Equisetum arvense 7ch, mercurius corrosivus 9ch.
Rugamintea mea mare este sa-mi spuneti daca acestea sunt bune pt sinuzita, rinita alergica, infectia urinara, atacuri panica, agorafobie si migrene?
Iar o alta rugaminte sa.mi spuneti va rog : am citit multe pe net si in diverse reviste de specialitate in care se spunea ca, de exemplu, daca iau granulele pt atacuri panica...cateva zile imi agraveaza sau mai bine zis imi accentueaza, le intensifica atacurile de panica pana se obisnuieste organismul cu granulele si daca se intensifica este semn bun ca organismul raspunde in bine la acestea.Eu am luat 2 zile acelea de panica si chiar imi era si mai rau si le-am intrerupt...in rest mi-a f teama sa mai continuui cu celelalte.Este adevarat ce se spune ca aceste granule intensifica starile pe cateva zile? sau NU? Va rog f mult sa-mi raspundeti pt ca sunt f derutata...daca mai continuui sau nu? Cum este normal sa fie? Mii de multumiri!
0
17-09-2012, ora 16:02
mitas_sava
Nu este medic/terapeut
mitas_sava
pentru d-lul dr DRAGOMIR.ma confrunt de ani de zile cu o hipertrofie de amigdala linguala si sindrom disfagic.ce trebuie sa fac?un tratament homeopat se poate sa-mi dati.multumesc anticipat!
0
08-10-2012, ora 20:30
Ela777
Nu este medic/terapeut
Ela777
Buna seara! cu cata speranta si bucurie ca v-am descoperit si ca in sfarsit o sa primesc si eu un raspuns...dar din pacate d-le Dr.Dragomir nu vreti sa ma bagati in seama si pe mine.Doream un raspuns simplu si clar, intr-o fraza.Eu am scris mult doar pt ca sa explic situatia. Pacat ca am asteptat degeaba atata timp in speranta unui raspuns!
0
09-11-2012, ora 14:57
Caty Mihaela
Nu este medic/terapeut
Caty Mihaela
Va rog sa ma ajutati cu un sfat. De curand am descoperit la analizele medicale ale copiilor mei de 5 si 8 ani ca au ASLO marit (500 si 1250) si streptoccoc beta hemeolitic. Am consultat mai multi medici care mi-au recomandat tratament cu antibiotic timp de 3 luni, alt medic mi-a recomandat moldamin si scoaterea amigdalelor iar un alt medic mi-a recomandat sa le fac vaccinul Prevenar 13 si dupa o luna sa repetam analizele. Mentionez ca le-am dat 10 zile antibiotic(ospen) si nu stiu ca sa fac in continuare. Care este cea mai buna solutie pentru a scapa de acest streptococ si a avea un aslo normal. Poate ajuta vaccinul Prevenar 13?
In urma cu 10 ani si eu aveam Aslo marit si am urmat tratament cu moldamin 6 luni. In acest moment valoarea Aslo la mine este 150. Va rog ajutati-ma!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Homeopatie
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  •