Matreata abundenta, ce recomandati?

08-11-2013
MarianB
Nu este medic/terapeut
MarianB
Buna seara.

Numele meu este Marian, am 34 de ani si am o problema destul de spinoasa ( printre altele ), mai precis matreata abundenta, sau mai degraba coji. Totul a inceput cu cativa ani in urma, coincidenta sau nu, la scurt timp dupa ce am inceput un tratament hormonal de substitutie cu Nebido pe care il repet o data la 3 luni permanent, medicul endocrinolog mi-a zis ca-i un efect secundar al acestui tratament care se va diminua de la sine in timp, dar au trecut cam 5 ani de atunci de la inceperea tratamentului si problema persista, sunt practic disperat si foarte complexat de problema asta, practic nu mai ies nicaieri de teama sa nu se observe dezastrul din capul meu. Am incercat tot felul de sampoane, am incercat si ceva din farmacie ce mi-a fost recomandat chiar de catre medicul meu dar inutil si sincer sa fiu nu mai stiu ce sa fac, posibilitatile imi sunt drastic limitate si de lipsa acuta a banilor... am observat ca unii ar recomanda uleiul de cocos, altii zeama de lamai, altii pe ambele combinate, altii tot felul de 'leacuri' naturiste dar nu-mi permit sa experimentez zeci si zeci de remedii de aceea apelez la Dvs, dandu-va aceste detalii, poate cineva a patit la fel ca mine si a rezolvat cumva problema.

Toate cele bune va doresc.
Marian.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este mătreața și cum scapi de ea
  •