Maselele de minte imi povoaca respiratie urat mirositoare

05-01-2010
mari f
Nu este medic/terapeut
mari f
Sunt Mari si am 25 de ani.
Toate cele 4 masele de minte mi-au ieist fara dureri sau complicatii. Nu stiu dak au crescut in plinatate sau o sa mai creasca. Sunt iesite, dar la jumatatea marimii celorlalte maseli. Au incetat sa mai creasca cu mai mult de 3 ani in urma.
Problema este k am o bucata de gingie crescuta peste o parte de masea unde este practic imposbil sa ma spal cu periuta pt k se formeaza o gaurica mica; ca urmare, am inceput sa am o respiratie urat mirositoare. Stiu k e din cauza maselelor de minte din partea de jos si a gingiei care imi acopera o parte de masea pentru k folosesc din cand in cand scobitoare sa pot sa ma curat.

ce imi recomandati? ma gandesc sa imi scot maselele dar nu vreau sa am alte complicatii dupa ce mi le scot.

Multumesc anticipat
1 comentarii
0
05-01-2010, ora 11:14
The Dentalist
Identitate neconfirmată
The Dentalist
Probabil ca nu mai au loc unde sa erupa, si atunci vor ramane asa. Ar fi bine sa le scoateti, si problemele dispar!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul