Masea de minte probleme mari

17-01-2013
george.b
Nu este medic/terapeut
george.b
Va rog sa ma ajutati cu un sfat! In vara mi-a aparut o masea de minte care a crescut cu un colt spre obrazul meu. La inceput nu a fost o mare problema dar dupa ceva timp a inceput sa ma deranjeze si mi-a creat o rana in locul respectiv. Dupa 2 luni de zile am fost la un medic stomatolog si mi-a scos aceasta masea. Ei bine, problema acum incepe! In locul respectiv unde s-a produs iritatia a ramas ceva tare ca o batatura iar mai ingrijorator este faptul ca am pipait obrazul si am descoperit in interior cam la jumatea obrazului o umflatura. Este ca o bila nu foarte mare in dimensiuni dar foarte bine definita (este rotunda). Nu ma doare daca nu apas pe ea si din fericire nu s-a marit dar sunt ingrijorat cu privire la ce ar putea fi. Am citit tot felul de subiecte pe internet si ma gandesc ca nu cumva sa fie o tumoare. As aprecia foarte mult daca ma puteti ajuta!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •