Masea de minte 2

06-06-2012
liviu marian
Nu este medic/terapeut
liviu marian
Buna ziua.In primul rand vreau sa-mi cer scuze postarii incorecte(daca e cazul) dar am nevoie de un raspuns cat mai rapid;de vreo doua saptamani a inceput sa-mi iasa o masea de minte partea de jos si nu am avut probleme cu ea pana zilele trecute cand a inceput sa ma deranjeze gingia este umflata peste masea (aproape jumatate de masea este acoperita de gingie) simt ca niste intepaturi si o simt daca inchid gura normal este trecuta de limita inaltimii dintilor si ma deranjeaza + durere;vreau si eu un sfat pot rezolva cu vreun medicament sau trebuie sa ma duc la un stomatolog nu-mi prea place sa le fac vizite de fapt nu am fost niciodata pentru ca nu am avut pana acum probleme cu dantura si nici nu ma pot spala pe dinti din cauza gingiei pentru ca ca doare mai tare.Am citit o problema asemanatoare pe acest forum dar nu am aflat ce am vrut.Imi cer scuze inca o data.Stima
2 comentarii
0
06-06-2012, ora 23:21
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
este esential sa te speli cat mai bine pe dinti si in special in zona molarului de minte, chiar daca este o manevra dificila in momentul asta. ar fi bine sa consulti un dentist, intrucat este posibil ca manifestarile descrise sa se agraveze in lipsa unui tratament adecvat situatiei.
0
07-06-2012, ora 03:25
liviu marian
Nu este medic/terapeut
liviu marian
Iti multumesc pentru raspuns;cred ca asa o sa si fac ma duc la un stomatolog, am luat in seara asta o pastila de aulin de 1000mg si mi-a mai ameliorat un pic durerea dar nu stiu cum va fi cand ma trezesc.multumesc inca odata pentru sfat.Toate cele bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •