dupa ce mi-am scos o masea, am ramas cu o gaura

04-02-2015
MaryMaria
Nu este medic/terapeut
MaryMaria
In 2012 am avut o infectie la masea, mi-a scos nervul si mi-a curatat-o si mi-a zis ca trebuie sa o scot afara si n-am mai scos-o si acuma am gaura in ea da nu ma doare. Ce sa fac? Imi mai pun ceai de musetel.
6 comentarii
0
04-02-2015, ora 17:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu se poate plomba ? Sunati la medicul care v-a facut lucrarea, spuneti-i ca nu va mai doare si daca poate sa v-o plombeze, sa v-o salveze.
0
04-02-2015, ora 21:45
MaryMaria
Nu este medic/terapeut
MaryMaria
Este gaurita foarte tare si incepe sa se carieze si are un gust neplacut.
0
05-02-2015, ora 14:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunati la medicul care v-a facut lucrarea, spuneti-i ca nu va mai doare si daca mai puteti sa o pastrati asa o perioada. El e cel mai competent sa va raspunda.
0
05-02-2015, ora 22:43
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Infectia nu are cum sa fi trecut, ci a evoluat in lipsa tratamentului; asa ori o scoateti, ori este posibil sa va supere oricand.
1
07-02-2015, ora 01:04
MaryMaria
Nu este medic/terapeut
MaryMaria
Multumesc! Daca nu o scot ce se poate intampla ?
0
08-02-2015, ora 01:28
Irish27
Identitate neconfirmată
Irish27
Pai daca i-a scos nervul si a curatat-o, de ce s-o mai scoateti afara? Mergeti inapoi la medic si, daca n-a complicat el insusi lucrurile facand accidente prin canalele radacinilor, poate ca maseaua poate fi inca salvata. S-o curete din nou, sa dezinfecteze radacinile, si sa incerce sa salveze. De plomba nu se pune problema pana cand dintele nu-i curat si infectia radacinii nu arata (pe radiografie) ca se retrage. Nu se poate pune plomba peste radacini care 'miros' ca va puteti umfla in cateva ore dupa ce plecati de la doctor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •