Marvelon 28 - efecte secundare?

05-08-2008
corps3bride
Nu este medic/terapeut
corps3bride
Salutare! Iau Marvelon28 de 3 zile, azi e a patra, si a doua zi dupa ce am luat prima pastila am avut varsaturi in exces, senzatii de voma zilnic si dureri abdominale, parca imi simt ovarele inflamate. Ce trebuie sa fac? Sa intrerup tratamentul? Sau e normal si o sa treaca? Ajutati'ma daca puteti. :-s
3 comentarii
0
06-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu este bine sa intrerupeti tratamentul, daca este posibil mergeti pana la sfarsitul foliei, apoi judecati situatia (in functie daca mai apare sau nu acest efect secundar). Atentie, daca ati avut varsatura in primele 2 ore dupa ce ati luat anticonceptionalul, efectul sau devine indoielnic si trebuie sa va protejati suplimentar 7 zile.
0
09-08-2008, ora 00:00
uka_raluka
Nu este medic/terapeut
uka_raluka
Buna!am inceput sa iau marvelon28, de 2 zile, , , sunt la a2a tableta, si vreau sa stiu din a cata zi incepe sa-si faca efectul..??si vreau sa mai stiu cat la suta ma protejeaza??deci daca baiatul ejaculeaza in mine este sigur ca nu raman insarcinata???va rog frumos sami raspundeti!MUltumesc
0
27-01-2009, ora 13:50
uka_raluka
Nu este medic/terapeut
uka_raluka
Buna!de cateva zile am mucusul cervical in exces, ft gros, ca un albus de ou(stiu ca asta este normal, dar e ft mult), culoarea este parca maronie, deoarece am si sange prin el...si ma simt parca balonata, ca si cum m-ar impunge ceva prin burta..este ceva grav???ceva infectie???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul