Mancarimii, oboseala cronica, dureri musculare!

24-04-2015
DanielRoland
Nu este medic/terapeut
DanielRoland
Buna Dimineata, ma confrunt cu o problema de 3, 4 luni, din data de 15.01.2015! Mi-au iesit niste bubite rosii in zona noadei fundului cu un piriut foarte puterinic, dupa care bubitele dispareau si apareau in zona interioara a pulpei piciorului, nu am dat importanta atunci, dupa un timp am fost la doctor la un dermatolog din bucuresti mi-a dat niste pastile Aerius si sa fac un test copoparazitologic, Testul nu am vrut sa il fac deoarece nu am crezut ca am nici un parazit, dupa un timp mancarimile si bubitele au inceput sa fie mai dese si pe toata zona corpului pe fata, spate, maini, burta, scalp! Dupa 3-4 saptamani de zile am avut niste dureri abdominale foarte puternice am chemat ambulanta acasa, mi-au administrat o injectie cu ketonal, no-spa si inca o substanta nu ii stiu denumirea, si ei mi-au zis sa fac testul coproparazitologic tot nu l-am facut din speranta ca nu am nici un parazit. Cand ma scarpin intr-o zona imediat imi apar niste lini cu bubite si cu piruit am niste poze dar nu imi da voie sa le postez.In urma cu o saptamana m-am uitat in fecale care erau de culoare verde si am gasit niste oua rotunde tot de culoare verde am apasat pe ele si ce credeti au iesit 2 viermi de 3-4 mm, m-am speriat foarte tare m-am dus la Victor Babes Cu analiza fecalelor si au iesit negativ ca nu am absolut nimic.Am sunat medicul de familie care mi-a dat sa iau Duador 2 pastile pe zi timp de 5 zile, Acum sunt la 3-a doza, Am avut senzatia ca am pe gat ceva si am scuipat de 3-4 intr-un recipient si am gasit 2 viermi, nu stiu ce sa fac sau ce PASTILE PUTERNICE SA IAU! ASTEPT UN RASPUNS DE LA DUMNEAVOASTRA !
2 comentarii
0
25-04-2015, ora 11:52
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Cred ca in problema dumneavoastra ati putea fi ajutat de un tratament homeo-
pat (asociat sau nu cu gemo-fitoterapie). Pentru prescrierea acestuia este nece-
sara o consultatie personala, individualizata, efectuata de un medic cu competen-
ta in homeopatie.
0
27-04-2015, ora 17:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
DanielRonald

Ai intentia sa se inmulteasca si mai mult sau ce vrei sa faci ?

Ia-ti tratamentul si fa-ti APOI examenul coproparazitologic CORECT, din 3 scaune consecutive. Citeste pe ne cum se face examenul coproparazitologic corect !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Oboseala cronică, semnul unei probleme de sănătate
  • Legătura dintre hipotensiune și oboseala cronică
  • Aproape jumătate dintre pacienții cu COVID-19 îndeplinesc criteriile de diagnostic pentru sindromul de oboseală cronică
  • Femeile sunt mai grav afectate de sindromul de oboseală cronică - studiul DecodeME
  •