Mancarimi vaginale

19-07-2011
lulu94
Nu este medic/terapeut
lulu94
Am o nelamurire...am facut-o de cateva ori cu prietenul meu fara sa ne protejam...nu am tinut cont de perioada fertila...si de cateva zile am niste mancarimi vaginale, nu mi s-a mai intamplat...nu am greturi sau alte simptome...e posibil sa fi ramas insarcinata? :-s
8 comentarii
0
19-07-2011, ora 16:29
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
nu nu cred..e posibil sa ai micoza, dak ai si usturimi in timpul urinarii...e posibil sa ai o ciuperca ceva. cel mai bine dute ginecolog si fa cateva analize...si cu toate k poate iti place fara prezervativ mai b n fa-o cu el..te scapa de multe probleme...
0
19-07-2011, ora 16:32
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
totusi fa-ti si un test de sarcina pt orice eventualitate
0
19-07-2011, ora 17:09
lulu94
Nu este medic/terapeut
lulu94
da, stiu...eu nu am facut-o niciodata cu...nu vrea prietenul...Multumesc mult pt sfaturi...mi-au mai trecut totusi, nu cred k mai e nevoie de ginecolog...mi-era frica doar sa nu fiu insarcinata, dar majoritatea persoanelor cu care am vorbit mi-au zis sa nu-mi fac griji daca nu a ejaculat in mine, ca daca ar fi cum zic eu toata lumea ar ramane insarcinata...eu sunt la inceputul vietii sexuale, si-mi fac griji din orice...
0
19-07-2011, ora 23:08
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Chiar daca nu ejaculeaza in vagin asta nu inseamna ca nu poti ramane, in timpul actului sexual se elimina acel lichid preejeculator care poate contine spermatozoizi, sau e mai riscant cand faci a doua oara sex si el nu a urinat..spermatozoizii raman pe canal si sunt luati de val de acel lichid, care se produce in timpul excitatiei la barbat..cel mai bine ar fi sa foositi prezervativul sau tu pilula contraceptiva pt a evita riscurile..
0
19-07-2011, ora 23:10
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Pt acele mancarimi vaginale, mergi la medic si fa un examen de secretie vaginala, pt a stii cu certitudine ce ai si pt un tratament corespunzator..
0
20-07-2011, ora 19:19
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
Cred ca ar fi cazul sa-ti spui si tu parerea fata de prezervativ, nu numai el. Pentru ca el nu-l "suporta" nu trebuie sa suporti tu consecintele. Pe langa o sarcina nedorita poti lua si diverse BTS-uri, asa cum e posibil ca acele mancarimi sa fie un simptom de BTS! Ai grija si nu te mai baza pe faptul ca "nu-i place prezervativul dar nu ejaculeaza in mine" pentru ca putini baieti stiu cum sa faca asta in mod corect si fara consecinte.
0
20-07-2011, ora 20:59
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
@nekunoskuta, felicitari, daca ai mai multe cunostiinte despre profilaxia BTS, spune-le aici pe forum, sunt multe cupluri tinere care pun tot felul de astfel de intrebari.bafta.
0
30-11-2011, ora 15:13
botoshik15
Nu este medic/terapeut
botoshik15
acu ceva timp dupa actul sexual mi-au aparut niste mancarimi in zona vaginala, mai exact pe labii, iar prt meu niste bubite rosii pe capul penisului(care la el dupa 1 zi dispar).am fost la ctr si mi s-a spus k am micoza vaginala si k nu este nimic grav, ne-a dat tratament l-am respectat si degeaba...mancarimile exista, la fel si bubitele...sunt perioade cand nu am mancarimi, dar cel mai des mi se intampla dupa actul sexual.m-ar interesa sa stiu ce am exact si care ar fi problema...mentionez ca am facut si testul papanicolau care a iesit foarte ok.dc un doctor ma poate ajuta cu un raspuns as fi recunoscatoare.multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •