Mancarimi si scurgeri pe canalul uretral

10-01-2013
ciprian 85
Nu este medic/terapeut
ciprian 85
Buna ziua
Am avut un contact sexual cu o fata, ea fiind in ultima zi pe ciclu, bineinteles a durat doar 5 minute dandu-ne seama ca nu ii trecuse.La o saptamana am avut mancarimi pe canalul uretral, scurgeri si mi-au aparut 3 furunculi pe picioare in zona genitala.Am luat cefixim-500 mg doza unica si alte doua pastile nu mai stiu cum se numesc doza unica si o crema lomexin pentru candidoza din cate am inteles.Urmatoarea zi am mers la medicul dermatolog, m-a trimis sa fac analize la sange si mi-a dat azitromicinaterapia 500mg -6 pastile si un amestec de medicamente lichida pentru furunc.In aceeasi zi mi-am facut analizele la sange.Am facut pentru sifilis a iesit negativ, anticorpi chlamydia trachomatis Ig M 0.448 -NEGATIV, anticorpi chlamydia trachomatis Ig G -ser-ELISA- 0.734 - NEGATIV.Asta ar insemna ca nu am nimic.Cu timpul simptomele mi-au trecut cand am terminat tratamentul cu azitromicina, dar mai am o usoara usturime o data pe zi se intampla timp de cateva secunde.Intrebarea mea este ce am avut ??Ar fi trebuit sa mai fac si alte analize??Cu medicul dermatolog care m-a consultat nu am vorbit pentru ca este plecat in concediu.Ar trebui sa i-mi mai fac vreo grija ??Astept un sfat, o parere!!Va multumesc frumos!!!
6 comentarii
0
10-01-2013, ora 19:46
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
e prietena ta
sau
"o fata de ocazie"?
- daca o stii.nu-ti fa probleme
- daca e prima si ultima oara cand ai vazut-o.
asteapta sa-ti raspunda si-un medic
cele bune,
0
10-01-2013, ora 20:49
ciprian 85
Nu este medic/terapeut
ciprian 85
o fata de ocazie
0
10-01-2013, ora 21:15
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
daca ai sti cate boli poti sa iei...analizele astea care le-ai facut sunt mizilic:(
0
11-01-2013, ora 13:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ ciprian 85

Romania e pe primul loc in Europa la numarul de bolnavi infectati cu virusul hepatic B si C.
Hepatita e o boala tacuta, pe care poti sa o porti luni si ani in sir fara sa ai simptome deosebite.

De unde stii ca nu ai luat si virusul hepatic B ?

Pina nu iti faci analize serioase dupa contactul cu aceasta tanara, te sfatuiesc sa te protejezi atat pe tine ca si pe viitoarea partenera si sa utilizezi prezervativ. Mergi la medic si afla cumva ce boala ai avut. Poti sa ramai purtator de virus. Herpetic de exemplu. Si sa il transmiti mai departe. Documenteaza-te despre virusul herpetic.

Imi este asa o ciuda cand va vad asa de tineri si ca va expuneti intr-un moment de neatentie la riscuri asa de mari...

:(
0
11-01-2013, ora 17:11
ciprian 85
Nu este medic/terapeut
ciprian 85
oricum ma duc si imi fac analize pana ii dau de capat...trebuie sa fi avut ceva...multumesc frumos !!!!
0
15-01-2013, ora 17:11
ciprian 85
Nu este medic/terapeut
ciprian 85
Am vorbit cu medicul dermatolog si a zis ca a fost o uretrita acuta nespecifica.mi-a zis sa nu imi fac probleme, iar daca mai prezint simptome sa o contactez.sa fie asa??... sau sa ma duc la alt medic dermatolog???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •