Mancarimi intre scrot si anus, parere tratament

18-08-2014
drerd
Nu este medic/terapeut
drerd
De ceva timp am niste mancarimi intre scrot si anus, se formeaza niste cojite iar in zona lor pielea e decolorata.
Am consultat un dermatolog, care mi-a spus ca e o afectiune pe baza de stres si mi-a prescris urmatorul tratament :

Amoxiclav 1g, 20 tablete, 1/12 ore

Desloratadin, 30 tablete, 1 tableta dimineata ( mi s-a spus ca e impotriva stresului)

Levocetirizina, 30 tablete, 1 tableta seara ( tot impotriva stresului, dar n-o s-o iau deoarece am avut efecte adverse la cetirizina anul trecut, in urma altei afectiuni )

Fluconazol 50 mg, 30 tablete, 1 / zi, dupa masa de pranz ( am o depunere albicioasa pe limba )

Neuromultivit, 40 tablete, 2 pe zi, dupa mese


Preparat din Nistatin 1 g, hidrocortizon 100 mg, liniment 100 g, de 4-5 ori pe zi, atat am reusit sa descifrez din reteta :)


De asemenea mi s-a recomandat sa urmez un regim alimentar similar celui pe hepatita, fara prajeli, alcool etc, si sa fac niste analize de sange si ECO abdominal.

Mai am si o problema la ureche, dupa analiza culturii mi-a iesit 'pseudomonas sp' tratabil cu ciprofloxacin, dar medicul dermatolog mi-a spus sa iau Amoxiclavul, pentru ca acea analiza ar putea fi gresita si Ciprofloxacinul e foarte slab...


As dori niste pareri daca se poate, cu privire la acest diagnostic / tratament, multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.