Mancarimi in zona organelor genitale

21-10-2009
capdetanc
Nu este medic/terapeut
capdetanc
Buna seara, am 21 de ani si de ieri dimineata am inceput sa am mancarimi in zona organelor genitale dar nu prea rau pana aseara cand nu mai suportam pur si siplu nu am putut dormi. S-a extins si putin pe penis si in jurul boaselor pe picior si pe fund. Arata ca o inflamatie sau ceva de genu sunt niste bubite rosii care cu timpul se undesc si devin o pata rosie mare...Am fost la farmacie si mi-a dat flocinolon dar ma dau si dupa ceva timp iar incep mancarimile care sunt insuportabile. E ceva grav trebuie s merg neaaparat la medic sau se trateaza. Multumesc
2 comentarii
0
22-10-2009, ora 01:22
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Trebuie sa mergi la un medic dermato-venerolog ca sa vada despre ce este vorba.
Sanatate!
0
23-10-2009, ora 13:56
adara
Nu este medic/terapeut
adara
Buna capdetanc, fluocinolonul nu este bun pt asa ceva, , stiu pe cineva care a fost la strand si a luat o ciuperca si avea aceleasi simptome.Stiu ca s-a tratat cu clotrimazol unguent dar nu imi mai aduc bine aminte daca a luat si stamicin tablete.Cum zice si Jaquelinne mergi la medic ca sa fi sigur, nu trebuie sa iti fie jena pt ca de-aia sant medici, ei au vazut multe, iar cazul tau nu este unul grav.Iti doresc sanatate si sa ne spui ce-ai facut.A, si inca ceva am uitat sa iti spun ca ciuperca asta se ia, persoana care stiu ca a avut-o si se presupune ca ar fi luat-o de la strand toti prietenii lui o aveau si mai aveau obiceiul de a-si imprumuta haine.Persoana respectiva se trata, dar la o anumita perioada de timp ciuperca aparea din nou.Sfatul meu este cand te apuci de tratament, sa iti fierbi lenjeria intima, si bineanteles nu imprumuta nimic de la nimeni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.