Mancarimi de piele ingrozitoare

18-07-2008
onko
Nu este medic/terapeut
onko
ma mananca pielea de 10 zile si tot imi apar nist epete mici rosii care dispar destul de repede dar akum si fata si urechile ma mananca dar mancarimea asta duce la usturime si deja nu mai SUPORT!!!!!!!!!imi puteti spune ce sa fac???va rog...
7 comentarii
0
18-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
se numeste urticaria
0
18-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
se numeste urticaria
0
18-07-2008, ora 00:00
onko
Nu este medic/terapeut
onko
si ce pot sa fac sa-mi treaca?
0
19-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
mergi de urgenta la un dermatolog!!el iti va recomanda un tratament si poate chiar va fi nevoie sa faci un set de analize si un examen coproparazitologic pt ca si o giardia poate da astfel de reactii!!
0
20-07-2008, ora 00:00
ge030
Nu este medic/terapeut
ge030
de un an de zile cred ca sufar( din cate am citit)_ de candidoza si nu stiu cum sa o tratez nu am mai fost pana acum la un dermatolog dar cred ca o so fac de curand.ma bucur ca existati fiindca ajutati arata ca o ciuperca si daca ma scarpin (ceea ce se intampla destul de des curge un lichid incolor)am incercat tot felul de medicamente printre care si propolisul care ma ajuta doar daca nu ma scarpin dar nu pot e insuportabil ce puteti spune?
0
21-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ge030, nu ne-ai spus unde e localizata candidoza.
0
21-07-2008, ora 00:00
onko
Nu este medic/terapeut
onko
depinde unde este localizata candidoza, poate trebuie sa mergi la un ginecolog ptr k nu este bine sa stai asa..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •