Mancarimi

26-10-2009
Ole-Ot
Nu este medic/terapeut
Ole-Ot
Buna ziua, daca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat. De aproape 10 ani de zile, am mancarimi in jurul anusului. Ma scarpin pana sangerez uneori. Am urmat o serie de tratamente de-a lungul timpului, care m-au calmat. Apoi au reaparut. In luna iunie a acestui an mi-au aparut mici bubite pe pleoape de culoare rosiatica, care imi provocau mancarimi. Am fost la dermatolog care mi- a dat sa urmez un tratament atat pt. mancarimile din jurul anusului cat si pt.cele de la ochi. M-au calmat dar de aproape cinci zile mi-au reaparut bubitele pe pleoape, iar mancarimile din jurul anusului au inceput si ele. Imi este teama sa nu am vre-o boala ascunsa sau o infectie in sange. Ce sfat puteti sa imi dati? Mentionez ca am 33 de ani
Va multumesc!!
2 comentarii
0
26-10-2009, ora 16:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Tratamentele alopate la orice doctor doriti nu va ajuta la asa ceva, le incercati degeaba mai departe, mai ales ca s-au implinit deja 2 cincinale de cand le-ati inceput.

In acest timp v-ati fi vindecat de 50 de ori cu tratamente naturiste sau homeopate. Consultati un medi homepoat, astfel de probleme sunt la fel de usor de rezolvat in homeopatee ca si o extractie de masea la un dentist. Succes.
0
17-12-2010, ora 17:37
Kalim
Nu este medic/terapeut
Kalim
Buna ziua,

Am o mare problema.De vreo saptamana mi-au aparut intre fese, pe fiecare parte in zona anusului 2 inflamatii/bube, care sangereaza si contin un fel de puroi.Tin sa precizez ca arata ca si carnea vie.Initial semanau cu niste mici cicatrici care nu imi dadeau de banuit ce-o sa urmeze.Ce pot sa va spun este ca nu ma dor nu ma ustura doar ca in momentul in care merg sau stau pe scaun la birou sangereaza usor si elimina un lichid cu miros specific.vVreau sa va spun ca ma simt jenant in situatia de acum si ma cuprind ganduri negre la ideea ca as putea avea cine stie ce boala
Va rog spuneti-mi cum as putea rezolva aceasta problema deoarece imi este foarte jena sa merg la medic.Ma gandesc ca poate exista ceva tratamente.unguente, pastile pe care mi le pot administra singur acasa.
Multuminduva pentru intelegere si amabilitate, astept un raspuns de la dvs.
o zi buna,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.