Mancarimi (umflaturi sub piele) in palme si talpi

24-08-2010
ursulevski
Nu este medic/terapeut
ursulevski
La inceput a fost in palme (si degete), iar peste cateva zile si pe talpi.
Sunt niste mancarimi puternice, si la scarpinat se umfla sub piele si se fac mari. Sunt tari si adanc bagate sub piele.

Doar cu spirt le mai calmez temporar.. imi spuneti va rog o solutie? de unde vin? cu ce-am gresit? nu cred ca am mancat nimic deosebit. imi zisese taicamiu ca si el patise la fel..de la caldura zicea el, dar nu mai e cald de mult timp si inca mai sunt prezente. Mai mult seara se activeaza ce-i drept. Dar se poate si-n timpul zilei.

Ps. am 25 ani. e prima oara cand mi se intampla asta.

Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
25-06-2012, ora 13:20
Shtoy
Nu este medic/terapeut
Shtoy
Am si io o problema... A inceput cu cateva blande care imi iesau pe tot corpu care declansau o mancarime puternica asta a fost vreo daoua zile la rand dupa care un timp nu am mai avut probleme dar acum iara au inceput sa iasa si pe langa asta mi se mai umfla si palmele si talpile cu niste mancarimi groaznice am incercat sa imi dau seama din ce cauza imi apar si din cate am vazut eu daca beau azi un pahar de bere sau vin a doua zi iaras mai beau unu a treia zi dimineata sau seara imi apar aceste blande si umflaturi eu zic ca de la astea pleaca totu dar as vrea sa ma ajutati cu mai multe imformati pentru ca inca nu vreau sa ajung pe la medic si ori cum chear daca as merge nu as avea ce sa ii arat pentru ca dispar va rog cateva informatii sau sfaturi...


multumesc anticipat !!!!
0
24-10-2022, ora 22:12
Yce1991
Nu este medic/terapeut
Yce1991
Salut ursulevski ce ai avut ??? În legătură cu umflaturile tari ? Sub piele ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •